Kuidas läheb toidutööstusel? Aga puidusektoril? Või mööblitöösturitel? Ettevõtjate lood said sel nädalal investor Taavi Kotka ja ajakirjanik Igor Rõtovi tehnoloogiafirmade sisekaemuse kõrval palju tähelepanu. Kuulamisnumbrid kinnitavad, et jätkuvalt armastatakse ka nädala kuumimatest teemadest saada ülevaade ajakirjanike juhitud saates "Äripäev eetris".
- Investor Taavi Kotka oli sel nädalal külas saates "Investor Toomase tund". Foto: Raul Mee
Nädala raadiohitid:
Taavi Kotka: ostan kindlasti Meta aktsiaid, kuigi veel ei kiirusta
Digiekspert, ettevõtja ja investor Taavi Kotka ning investor ja ajakirjanik Igor Rõtov arutlevad, kuidas on Mark Zuckerbergil seni läinud metaversumi loomisega, millised väljakutsed teda ees ootavad, kui kaua aktsionärid on valmis Meta raha põletamist pealt vaatama enne sekkumist ja kas tavalisel Eesti investoril üldse tasub praegu oma raha sinna panna.
Lisaks vaadatakse sisse Elon Muski Twitteri ostule, aga räägitakse ka Google’i edasistest kasvuvõimalustest, Hiina tehnoloogiasektorisse investeerimise mõttekusest ja Kotka enda iduinvesteeringutest.
Taavi Kotka: ostan kindlasti Meta aktsiaid, kuigi veel ei kiirusta
Raul Kirjanen pelgab, et puidusektoris tuleb vaikne varisemine
„Minu kõige suurem hirm on, et tuleb vaikne varisemine,“ võtab Raul Kirjanen kokku Eestis puidusektoris toimuva. Aasta töösturi nominendi Raul Kirjaneniga räägime Eesti tööstuse ja metsanduse olukorrast. Kirjanen avab ka meditsiiniärisse sisenemist ja seda, kuidas edeneb Fibenoli katsetehase rajamine.
Raul Kirjanen pelgab, et puidusektoris tuleb vaikne varisemine
Lihatööstuse uus juht: palka me ainult inflatsiooni tõttu ei tõsta, sest …
Palga tõstmine ainuüksi taevasse lennanud tarbijakulude tõttu ei tule toidutootja HKScani Eesti üksuse juhi Markus Kirsbergi sõnul kõne alla. Samas on just inflatsioon üks palgatõusu põhjuseid, märkis Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar.
Saates räägitakse, mis ootab tööturul ees lähikuudel, ent juttu tuleb ka palkadest, koondamistest ja toidutööstuse väljavaadetest. Kirsbergi hinnangul on pool aastat jätkuvat rasket aega veel optimistlik vaade.
Lihatööstuse uus juht: palka me ainult inflatsiooni tõttu ei tõsta, sest …
Äripäev eetris: Standardi elulootus paistab õhkõrn
Enamiku oma töötajatest koondava mööblitootja Standardi lootus teadmata aja pärast tehas uuesti avada näib meeletult keerukas, rääkisid Äripäeva ajakirjanikud nädalat kokku võtvas saates.
Saates räägiti veel riigikogust lahkudes kopsaka lahkumishüvitise saanud Keit Pentus-Rosimannusest, kaubanduskeskuses kägistava üürilepingu tõttu uksed sulgenud pitsaärist ja kinnisvarast eri nurkade alt.
Äripäev eetris: Standardi elulootus paistab õhkõrn
Rikkuse valem koosneb ühest sõnast
Mida peab tegema, et Eesti ettevõtted saaksid kõrgemat palka maksta ning seeläbi kasvaks ka riigieelarve kaudu ümber jagatav maksutulu?
Eesti majandusele on esmatähtis suure lisandväärtusega ettevõtete investeeringute mahu kasvatamine ja konkurentsivõime parandamine. Kuidas seda teha, sellest räägivad innovatsioonile ja rahale keskenduvas saates Columbus Balticu omanik ja juht ning tööandjate keskliidu volikogu aseesimees Ivo Suursoo ja Eesti Energia Enefit Idea Hubi juht Kadi Steinberg.
Rikkuse valem koosneb ühest sõnast
Seotud lood
Äripäeva raadio kuulajaid huvitasid nädala jooksul enim saated investeerimisest ja sellega seotud dilemmadest langeval turul, kinnisvaraturu olukord ning ka raske seis puidutööstuse sektoris.
Äripäeva raadio kuulajaid kõnetas sel nädalal enim 44 üüripinna omaniku edulugu. Samuti huvitas Jüri Käo ja Ain Hanschmidti maksuettepanekud ning uue rahandusministri Annely Akkermanni intervjuu.
Äripäeva raadio kuulajaid kõnetas sel nädalal enim olukord kinnisvara- ja aktsiaturul. Samuti huvitas investoreid börsikaupleja strateegia ja riskihalduse põhimõtted ning kommentaarid LHV tulemuste kohta.
Kuulatuimad intervjuud olid lõppeval nädalal seotud majandusanalüütikute ennustustega majanduse lähituleviku kohta. Koondasime nädala hitid ühte kohta, et neid oleks mugav kuulata. Head kuulamist!
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?