Euroopa Parlament kuulutas Venemaa terrorismi toetavaks riigiks
Euroopa Parlament kuulutas Venemaa terrorismi toetavaks ja terroriakte kasutavaks riigiks, sest Venemaa korraldab Ukraina tsiviilisikute vastu järjekindlalt jõhkraid rünnakuid.
Euroopa Parlament kuulutas Vladimir Putini juhitava Venemaa terrorismi toetavaks riigiks. Oktoobri lõpus tehtud fotol kätleb Putin Vene armee reservväelast, kes osales Rjazani oblastis Lääne sõjaväeringkonna väljaõppealal korraldatud õppustel koos teiste mobiliseeritud venelastega. Foto: Zuma Press / Scanpix
Kolmapäeval võttis parlament vastu resolutsiooni, mis juhib tähelepanu Vene vägede ja nende käsilaste hirmutegudele ning Ukraina tsiviilelanike vastu suunatud sihilikele rünnakutele, teatas Euroopa Parlamendi pressiteenistus. Näiteks purustab Venemaa Ukrainas tsiviilinfrastruktuuri ning paneb toime rahvusvahelise õiguse ja humanitaarõigusega vastuolus olevaid terroriakte ja sõjakuritegusid. Seetõttu kuulutas Euroopa Parlament Venemaa terrorismi toetavaks ja terroriakte kasutavaks riigiks.
Euroopa Liit kaalub Vene toornafta hinnalae sättimist 65–70 dollari vahele barreli kohta, mis oleks seega lähedane hinnaga, millega Venemaa praegu oma maavara müüb ega vähendaks seega ka Vene riigi sissetulekuid.
"Pikka aega lebas lasteaia lähedal vene okupandi surnukeha, keegi ei kiirustanud seda ära koristama," räägib Maksim puhtas vene keeles. Ta on pärit Harkivi oblastist, sai just 18aastaseks ja üritab ületada Vene-Eesti piiri, kuid midagi tema juures ei meeldi Eesti piirivalvuritele.
Nagu ennustatud, on Ukrainas sõtta sekkumas „kindral talv“. Seni on see olnud sõdades Venemaa liitlane, aga seekord ei pruugi see nii enam olla. Lisaks hakkab just nüüd kulmineeruma eepiline võitlus energiakandjate turul, mida Ukraina sõda on tõsiselt mõjutanud, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Tänavu Soomes idufirmade festivalil Slush niinimetatud liftikõnevõistluse kinni pannud idufirma Immigram jäi võidust ilma, sest ettevõttel leiti ootamatult seos Venemaaga.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.