"Pikka aega lebas lasteaia lähedal vene okupandi surnukeha, keegi ei kiirustanud seda ära koristama," räägib Maksim puhtas vene keeles. Ta on pärit Harkivi oblastist, sai just 18aastaseks ja üritab ületada Vene-Eesti piiri, kuid midagi tema juures ei meeldi Eesti piirivalvuritele.
- Kõigil sõjapõgenikel ei õnnestu Narva piiri esimesel katsel ületada. Äripäeva sõsarlehe Delovõje Vedomosti ajakirjanik veetis ühe päeva Eesti piirivalvuritega kurikuulsas Narva kontrollpunktis. Foto: Jelizaveta Kuznetsova
Selle aja jooksul, mil me temaga Narva kontrollpunkti ootesaalis istume, jõuab ta rääkida sellest, kuidas Venemaa sõjaväelased teda okupatsiooni ajal peksid ja röövisid, piire mitte tundvatest burjaatidest, FSB jõhkratest ülekuulamistest ja sellest, et ta on minemas Tšehhi, kus talle on lubatud tööd.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olukord Narva piiripunktis on hetkel rahulikum kui suvel, aga talveks on oodata uut põgenikelainet, räägib äsja Narva piiripunktis põgenike olukorda jälgimas käinud Delovõje Vedomosti ajakirjanik Olesja Lagašina.
„Loomulikult ei näe ma välja nagu invaliid, ma näen välja nagu puhas kutsealune, aga dokumentide järgi nad minu kallal norida ei saa: 19aastaselt avastati mul neljanda staadiumi vähk,“ räägib 22aastane Ukraina kodanik ja veel hiljutine Donetski elanik Robert.
Viisakeelud ja rahaülekannete piirangud on pannud raskesse olukorda venemaalased, kes omavad Eestis eluaset ja kellel puudub nüüd juurdepääs sellele. Kuid venelased saavad ikkagi hakkama.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.