Hoiu-laenuühistud lähevad karmima kontrolli alla ja peavad muutuma pankadeks
Rahandusminister Annely Akkermanni sõnul tuleb järelevalvet hoiu-laenuühistute järele tõhustada ja selleks peavad kõik HLÜd viieaastase üleminekuperioodi jooksul otsustama, kas jätkata ühistupangana või tegevus lõpetada, teatas rahandusministeerium.
"Täna inimesed ei taju, et ühistu pole sama mis pank ja sealsetele hoiustele ei laiene Tagatisfondi kaitse. Selle tulemusel on meil käimas mitu kohtuasja, kus inimesed võivadki oma rahast ilma jääda,“ tõdes rahandusminister Annely Akkermann pressiteates.
Georg* ei hinganud enam. Abikaasa Anna oli jätnud mehe tööd tegema ja ise voodisse läinud, kui kuulis järsku Georgi töötoast tugevat põntsatust. Mehe keha lamas põrandal.
Kindlad häirekellad: absurdne intress, tohutu reklaam ja peod Kroonikas
Reedel Tartumaal Kambja Hoiu-laenuühistus kogunenud ühistute liidu juhatus muretseb, et rahva arusaamine ühistulisest tegevusest on alla igasuguse arvestuse. Seetõttu kannatab kõigi ühistute maine ja lihtsad inimesed saavad koledasti petta.
Tavaliste inimeste miljonitega põhja läinud hoiu-laenuühistuid ERIAL ja Eesti Areng auditeerinud Aleksei Kisseljov soovitab ühistud järelevalve alla panna. Samal ajal tekitab laiemalt juba aastaid segadust ühistute seaduse kahe paragrahvi täitmine ja kontroll.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.