Nahaalsete prügiärimeeste poolt Ülemiste järve veehaardesse jäävale riigimaale kuhjatud ebaseaduslikust prügimäest kirjutas Äripäev juba seitsme aasta eest, kuid alles nüüd jõudis riik esimese sammuni ning ära veetakse sadakond värvitünni.
- Osaliselt lagunenud puusaras seisid virna laotuna umbes sadakond metallvaati, mille siltide peal oli Rakveres tegutseva uksetootja Jeld-Wen nimi ning aastaarv 2012. Foto: Andres Haabu
Keskkonnaameti teatel korraldatakse koostöös ASiga Epler & Lorenz võimaliku keskkonnareostuse ennetamiseks Tallinnas Silikaltsiidi tänaval reformimata riigimaal asuvast kuurist ladestatud värvitünnide koristamine. Töövõtjal on kohustus tõkestada ka edasine ligipääs krundile, et takistada sinna uute jäätmete vedamist. Tööde eeldatav maksumus on 10 000 eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jäätmeäri varjupoolel tegutsevad ärimehed ei karda riigimaale vedada kümneid tuhandeid tonne prügi, sest asi päädib reeglina väärteomenetluse ning riigi nentimisega, et nõudeid pole reaalselt võimalik kätte saada.
Keskkonnainspektsioon küsib riigilt 4,2 miljonit eurot, likvideerimaks asendustäitmise korras jäätmekäitlusäris kas ebaõnnestunud või siis seadust rikkunud ärimeeste tekitatud prügimägesid.
Jäätmeäri hämaramas otsas toimetavad ärimehed on avastanud kiire rahateenimise võimaluse. Mõne kuuga aetakse kokku ebaseaduslik prügimägi, pistetakse taskusse sadu tuhandeid eurosid ning koristamise probleem jäetakse maaomanikule.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.