Metallitööstus maksab suuremat palka kui Harju keskmine: vähemaga ei ole võimalik hakkama saada
Harjumaal metalli töötleva Exmet Servicesi keskmine palk oli eelmisel aastal 2200 euro ringis, hindas ettevõtte juht Taavi Vesiaid, samal ajal kui maakonna keskmine tõusis esimeses kvartalis 1975 euroni.
Kui 2021. aastal maksis Harjumaal metalli töötlev Exmet Services keskmiselt palka 1710 eurot, siis eelmisel aastal ulatus see ettevõtte juhi Taavi Vesiaidi sõnul 2200 euro kanti. Nii tõusis seal keskmine maakonna keskmisest kõrgemalegi. Foto: Liis Treimann
"Harjumaal ei ole võimalik kuidagi vähemaga hakkama saada. Meie enda tunnetus on vähemalt selline," märkis Vesiaid.
Keskmine brutokuupalk oli selle aasta esimeses kvartalis 1741 eurot ehk 13,3% kõrgem kui aasta tagasi, reaalpalk aga jäi aastatagusele 3,2% alla, edastas statistikaamet.
Palgakasv ulatus esimeses kvartalis aasta võrdluses 13 protsendini, kuid see oli endiselt madalam inflatsioonist ning seega jätkas reaalpalk vähenemist, rääkis statistikaameti analüütik Argo Tarkiainen.
Võidujooksus kogenud spetsialistidele ettevõtted ainult palganumbriga konkurente ei edesta. See pole täna talentide organisatsiooni meelitamiseks enam piisav, ootused juhtidele isiklikult ning ettevõtete poolt pakutavale on paari aastaga oluliselt muutunud, näeb Fontese partner ja juhtivkonsultant Kadri Sooberg-Aettik.
Äripäeva värskest Palga TOPist selgub, et üheks stressirohkemaks ametiks peetav lennujuht teenib alla 5000 euro kuus, lõhkajad veidi üle 2000 euro kuus.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”