Kolm aastat kriiside virvarris napilt lõuga veepinnal hoidnud majutusasutuste pidajad saavad nüüd pooleteise aasta pärast kaela 4protsendipunktise käibemaksu tõusu, mistõttu püüavad nad sel suvel anda kõik, et turist ka kõrgemate hindadega Eestisse tagasi tuleks.
- Tartu hotelliärimees Verni Loodma tõdes, et 13protsendine käibemaks hotellidele on siiski parem kui 22 protsenti. Foto: Ragnar Peets / Tartu Postimees / Scanpix
Tartus mitut hotelli pidav ja Reformierakonda kuuluv Verni Loodmaa tõdes, et riik peab kaitsekulutusteks ja tegevuseks küll raha leidma, aga küsimusi tekitavad just nii-öelda väiksemad maksutõusud, nagu ka majutusasutuste käibemaksu kerkimine 9 protsendilt 13-le. "Mõistagi ei saa ma vähimalgi määral öelda, et saaksin selles osas Reformierakonna juhtidega nõustuda. Ei, seekord ei saa," tõdes ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Majutusasutuste käibemaksu erisuse kaotamisel on väga tõsine regionaalne mõju, kus väikesed majutusasutused lõpetavad tegevuse või suunduvad varimajandusega tegelema, rääkis Tartus mitme hotelli osanik Verni Loodmaa.
Majutusasutuste käibemaksuerisuse kaotamine tõstab majutusteenuse hinda ligi 12 protsenti ja vähendab riigieelarve laekumisi 3,9 miljoni euro võrra aastas, selgub Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tellitud mõjuanalüüsist.
Pärast koroona- ja energiakriisi kadusid soomlased Eesti spaadest pea täielikult, kuid tänaseks on nooremad Soome kliendid leidnud tee Eestisse, rääkis spaaettevõtja Kalle Kuusik saates „Turismitund“.
Eesti osalemine 2025. aasta maailmanäitusel oleks oluline investeering Eesti-Jaapani suhetesse, kirjutab Tartu Ülikooli tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida Uuringute programmijuht ja Aasia majanduse külalislektor Eva Liias.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.