Euroopa Liidu põllumajanduse kriisireservist paistab Eesti põllumajandussektorile 1,7 miljonit eurot, millele valitsus võib kaks korda sama palju juurde panna.
Põua tõttu on kannatanud sööda- ja teraviljasaak. Foto: Veiko Tõkman
Luksemburgis Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil käinud regionaalminister Madis Kallase (SDE) sõnul peab kasutama igat võimalust, et toetada praegusel ajal toidutootjaid, kellest oleneb meie varustuskindlus.
Tulekahju üle elanud ja energiahindadest räsitud Nurmiko taimekasvatus lubas otsustada jaanipäevaks, kas nad jätkavad taimede kasvatamisega. Tänaseks on selge, et vahepeal tagasi tõmmanud energiahinnad annavad võimaluse taimekasvatusega jätkata.
Raadiosaade „Kasvupinnas” keskendub pikalt kestnud põuale, mis ei lase põllumeestel loomasööta toota ja samuti ei kasva praeguses kuivuses ei teravili ega köögi- ja puuviljad ning suvealguse öökülmad koos põuaga on kahjustanud ka marjasaaki. Mis saab meie loomadest? Kas ohus on toidujulgeolek? Neile küsimustele otsime vastuseid koos Eestimaa Talupidajate Keskliidu juhi Kerli Atsiga.
Põllumajandussektor ägab põuast tingitud raske olukorra käes, kus loomasöödaks mõeldud rohtu jagub vähem, kui on vaja. Maasikakasvatajatele valmistavad lisaks põuale tuska ka juuni alguses kimbutanud öökülmad.
Kuigi Haapsalu Uksetehase nime järgi võiks arvata, et tegemist on uksetootjaga, siis tegelikult valmistatakse Haapsalu külje all Uuemõisas ka aknaid. Ettevõte on keerulised ajad edukalt üle elanud ja tänavu plaanib avada esindussalongi ka Tartus.