Neljapäevane hommikuprogramm sõidab Tallinna börsifirmade teise kvartali tulemuste tuules, kuid lisaks saab ka teada, kuidas elavad majatootjad.
- Viljar Arakas Foto: Liis Treimann
Börsifirmade teise kvartali tulemustest tulevad Äripäeva raadiosse rääkima Tallinki juht Paavo Nõgene, EfTEN Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas ja Arco Vara juht Miko-Ove Niinemäe.
Kuidas Eesti puitmajatootjad tellimuste languse taustal toime tulevad, tuleb rääkima majaelementide tootja KMT Prefabi tegevjuht ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse esimees Martin Talts.
Päev jätkub viie saatega.
10.00–11.00 “Jätkusuutlik ja roheline”. Saates on Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonna juht Tiia Nõmm, kellega tuleb juttu roheasfaldist ja mesilastest ning sellest, kuidas üks suurimaid ja populaarsemaid kaubanduskeskusi järjepidevalt üha keskkonnasäästlikumalt toimetab. Saadet juhib Sigrid Hiis.
11.00–12.00 „Globaalne pilk“. Räägime seekord Hiina haprast majandusest ning Hiina ja Venemaa suhetest. Arutleme, miks on Hiina kinnisvaraturg totaalselt uppis, eksport-import kukkunud ja riiki kummitab deflatsioon. Samuti mõtiskleme, kuidas edeneb kunagine suurejooneline Siiditee projekt ning kui palju tegelikult sõltub Venemaa Hiinast. Ja vastupidi. Külas on Hiina-ekspert Rüüt Kaljula, saadet juhib Pille Ivask.
12.00–13.00 „Kinnisvaratund“. Patarei merekindluse omanik ja arendaja Urmas Sõõrumaa otsib Patarei arendusse partnereid, kuna ei soovi olla arenduse ainuosanik ning ideede kõrval peaks uuel partneril olema välja käia ka vähemalt 10 miljonit.
Muude funktsioonide kõrval Patareisse kvaliteetset spaahotelli rajada sooviv U.S. Investi suuromanik ütleb, et fantastiliste vaadetega ja arhitektuuriga korteritega ajaloolisse arendusse on vaja igas mõttes osanikke juurde.
Sõõrumaa teise suurde arendusse, Talsinki kvartalisse on investorid tema sõnul sisenemas ning saates vihjab suurärimees, kust suunast neid oodata võib. Saates räägime kinnisvara-arendamisest, ärikinnisvara turuolukorrast ja ka mõistagi Urmas Sõõrumaa plaanidest seoses tema ettevõtete suurarendustega. Lisaks teeme juttu detailplaneeringutest ja nende venimisest, Tallinna linna piirkondade potentsiaalist ning Eesti-Soome suhetest. Saadet juhib Lauri Leet.
13.00–14.00 „Äri Eestimaal“. Oleme mikrofoniga külas lääne-Eestis Noarootsi kandis, kus elab ja töötab Lilleparun. Täpsemalt on sellenimelise ettevõtte taga abikaasad Elar ja Leili Piir, kellega räägime unikaalsest, tänaseks juba 19 aastat tegutsenud lilleärist.
Juttu tuleb sellest, mis teeb nende lilleäri unikaalseks ja edukaks, sellest, millised näevad välja nende aastaring ja päevakava ning mis on sellise töö juures kõige raskem. Samuti räägime turundusest ja turul eristumisest, hinnatõusudest ja lillemüügi kasumlikkusest ning sellest, miks nad oma lilledele Bachi orelimuusikat mängivad. Saadet juhib Gregor Alaküla.
15.00–16.00 „Investeerimisportfell 2030“. Räägime alternatiivsest raha paigutamisest ning seda veinide näitel. Teeme juttu, kui pikalt peaks raha veiniinvesteeringu all kinni olema, et see tooks vähemalt keskmist 13protsendilist aastatootlust. Räägime ka sellest, kuidas veine hoiustada ning kvaliteetne kaup ära tunda.
Külas on veiniinvesteeringuid vahendava platvormi WineFortune kaasasutaja Risto Kaljurand, kes räägib Eesti esimesest veinifondist. Arutleme, kas veini saab investeerida ka seda poeletilt soetades, teeme juttu veinioksjonitel toimuvast ning püüame aru saada, kust tuleb WineFortune’i toodete puhul investoritele pakutav tootlus. Saadet juhib Indrek Mäe Äripäeva börsitoimetusest.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.