Läänemere laevafirmad mängivad jõujooni Tallinki arvel ümber
Läänemere parvlaevaliiklust aastakümneid iseloomustanud madal kasumlikkus ja suur konkurents pöördus ümber pärast pandeemiat, kui Tallink pool muutis pooled kruiisilaevad põgenikelaevadeks, kirjutab Dagens Industri.
Tallinki laev Silja Europa, mis 2013. oma esimesele Tallinna–Helsingi regulaarreisile suundus, on nüüd Hollandi varjupaigataotlejate kasutuses. Foto: Andras Kralla
Koroonaaeg pani parvlaevafirmad võitlema väheste reisijate pärast ja kukutas kasumit. Vaevalt olid reisipiirangud vähenenud, kui tuli järgmine tagasilöök – Venemaa sissetung Ukrainasse. Kuna nii laevafirmade kui reisijate kulud on suurenenud, on see tekitanud taas probleeme kasumlikkusega.
Tallinki esimese poolaasta tulemused annavad lootust dividendi taastamiseks, kirjutas Swedbanki blogis analüütik Kaimo Aljas. Analüütik kordas ostusoovitust.
Praeguste plaanide järgi mõne kuu pärast börsile jõudev Infortar on värske majandusaasta aruande järgi aegade tugevaimas seisus, kuid oma rolli mängib selles ka laevafirma Tallink, mille väärtust hindavad Infortari omanikud oluliselt kõrgemalt, kui teevad seda turuosalised börsil.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.