Eelmisel aastal esmakordselt Rikaste TOPi võitnud Markus Villig jätkab tehnoloogiafirma Bolt arendamist, sihtides kasumlikkust ja ettevõtte jõudmist börsile.

- Markus Villig üritab enda asutatud Bolti viia ühel päeval ka börsile.
- Foto: Liis Treimann
Tänavune aasta võib Bolti jaoks kujuneda murranguliseks, sest Bolti eelmise aasta majandusaruandes avalikustas Villig, et kontserni müügitulu kasvas tugevalt, suurenedes aastaga 2,5 korda, pea 1,3 miljardi euroni. Kui 2021. aastal võttis Bolt vastu rekordilise, enam kui poole miljardi eurose puhaskahjumi, siis mullu ulatus kahjum 72,2 miljoni euroni. Ärikahjum vähenes aastaga kümnendiku võrra, 262,6 miljonile eurole.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänavuse Rikaste TOPi esikolmiku hõivasid taas miljardärid, kelle vara kasvas ka erinevate kriiside kiuste.
On 2016. aasta. Politseinik märkab Rakvere lähedal kihutavat autot, järgneb sellele mootorrattal ja peatab kinni.
Eelmisel aastal pärast Rikaste TOPi pikaajalist valitsemist kolmandale kohale jäänud Kristo Käärmann andis eelmisel aastal tormihoiatuse, et tänavu võib tema kaasasutatud börsifirma tulemus märksa paremaks minna.
Eesti üks jõukamaid inimesi Taavet Hinrikus nägi makromajanduses piisavaid muutusi, et müüa Wise’i aktsiaid ja panna saadud raha rohkematesse valdkondadesse ja varaklassidesse.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?