Eelmisel aastal pärast Rikaste TOPi pikaajalist valitsemist kolmandale kohale jäänud Kristo Käärmann andis eelmisel aastal tormihoiatuse, et tänavu võib tema kaasasutatud börsifirma tulemus märksa paremaks minna.
- Kristo Käärmanni edu taga peitub tema asutatud tehnoloogiafirma Wise. Foto: Liis Treimann
Meenutagem korra, kuidas Wise läks 2021. aastal börsile aktsiaga, mis maksis 8 naela. Sama aasta sügisel tuli hinnatipp 11,8 naela ja paljud olid veendunud, et Kristo Käärmanni ja Taavet Hinrikuse asutatud tehnoloogiafirma kasv on piiritu. Piir aga tuli ette. Just 2021. aasta sügisel sai Käärmann Suurbritannia maksu- ja tolliametilt trahvi maksurikkumise eest. Siis spekuleeriti, et sekeldused maksudega võivad omakorda seada ohtu tema positsiooni Wise’i juhina. Samuti oli ettevõttele 2021. aasta keeruline tervikuna, sest investorite kindlust kõigutas ka konkurentide lisandumine ning Facebook tõi turule digitaalse rahakoti Novi. Börsifirma aktsia hind hakkas langema ja peatus alles 2022. aasta suvel 2,85 naelal.
Seotud lood
Tänavuse Rikaste TOPi esikolmiku hõivasid taas miljardärid, kelle vara kasvas ka erinevate kriiside kiuste.
On 2016. aasta. Politseinik märkab Rakvere lähedal kihutavat autot, järgneb sellele mootorrattal ja peatab kinni.
Eesti üks jõukamaid inimesi Taavet Hinrikus nägi makromajanduses piisavaid muutusi, et müüa Wise’i aktsiaid ja panna saadud raha rohkematesse valdkondadesse ja varaklassidesse.
Eelmisel aastal esmakordselt Rikaste TOPi võitnud Markus Villig jätkab tehnoloogiafirma Bolt arendamist, sihtides kasumlikkust ja ettevõtte jõudmist börsile.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”