Tänavuse Rikaste TOPi esikolmiku hõivasid taas miljardärid, kelle vara kasvas ka erinevate kriiside kiuste.
Kui eelmisel aastal oli Rikaste TOPi esisaja vara väärtus ligikaudu 15,3 miljardit eurot, siis tänavuses edetabelis on number kasvanud pea 17 protsenti, 17,9 miljardini.
Sarnane trend joonistub välja TOP 500 peale tervikuna, kui Eesti kõige jõukamate vara kasvas aastaga pea 14 protsenti, 27,6 miljardi euroni.
Ka piirmäär TOP 500 sekka pääsemiseks on aastatega läinud kõrgemale: kui 2021. aastal piisas edetabelisse jõudmiseks 9,4 miljoni eurosest varast ja 2022. aastal 11,1 miljonist, siis tänavu pidi vara olema juba 13,1 miljoni euro eest.
Seotud lood
On 2016. aasta. Politseinik märkab Rakvere lähedal kihutavat autot, järgneb sellele mootorrattal ja peatab kinni.
Eelmisel aastal pärast Rikaste TOPi pikaajalist valitsemist kolmandale kohale jäänud Kristo Käärmann andis eelmisel aastal tormihoiatuse, et tänavu võib tema kaasasutatud börsifirma tulemus märksa paremaks minna.
Eesti üks jõukamaid inimesi Taavet Hinrikus nägi makromajanduses piisavaid muutusi, et müüa Wise’i aktsiaid ja panna saadud raha rohkematesse valdkondadesse ja varaklassidesse.
Eelmisel aastal esmakordselt Rikaste TOPi võitnud Markus Villig jätkab tehnoloogiafirma Bolt arendamist, sihtides kasumlikkust ja ettevõtte jõudmist börsile.
Enam kui 17 aastat Eesti turul tegutsenud Fund Ehitus on projekteerinud, ehitanud, arendanud ja olnud peatöövõtja rohkem kui sajal ehitusobjektil ning loonud üle 1300 uue kodu. Oma uue arenduse Marjamäe Kodud ehitamisel liitus Fund Sunly Hübriid elektripaketiga.