SEB panga praktikaprogrammi Youth LAB kandideeris üle Baltikumi rohkem kui 1600 noort, vastu võeti praktikante vaid 80 ringis. Mida jälgitakse praktikante valides ning milline on tööelu panganduses, sellest räägivad saates “Minu karjäär” SEB panga disainivaldkonna juht Esko Lehtme ja SEB panga innovatsioonijuht Kristina Lillo.
- Kristina Lillo ja Esko Lehtme. Foto: Sigrid Hiis
“Meile meeldib öelda, et praktika on veidi kui katseaja pikendus. Sa näed inimest väga naturaalses olukorras - kuidas ta toimetab ja saad ka ise vajalikku juurde õpetada,” Lehtme lisab, et samuti näevad noored praktika käigus väga lähedalt, kuidas töö pangas käib ning õpivad kiirelt ka metoodikad, kuidas üht või teist teha.
“Meie praktikaprogrammidel osalejatest 50% jääb ka edasi SEB-sse tööle, see on väga hea protsent,” tunnistab Lillo, kes ise osales samuti Youth LAB programmis ning nüüd on juba ise ka programmi eestvedaja.
Lehtme ja Lillo tõdevad, et vahel ei saa praktikandid ka ise aru, kui suure töö nad ära teevad ja tajuvad alles hiljem, tööle asudes, mis tehtud sai. “Noored on väga andekad,” tunnustab Lehtme.
Lisaks on saates “Minu karjäär” juttu ka Roboinvestorist, design hack-ist ja ettevõttesisest liikumisest.
Saadet juhib Sigrid Hiis.
SEB: erialased oskused on õpitavad, karakterit peab olema
Seotud lood
Balti põllumajandus astub uude ajastusse, pakkudes investoritele erakordset võimalust. Läti suurim põllumajandusühistu
LATRAPS, mis on tuntud kui piirkonna juhtiv teraviljaeksportija, on avanud oma esimese avaliku võlakirjade pakkumise. Eesmärgiks on koguda 8 miljonit eurot, et rahastada Põhja-Euroopa suurima hernevalgu isolaadi tootmisüksuse – ASNS Ingredient – rajamist Lätis.