Ehkki Hamasi väitel on saanud kuu väldanud sõjas surma kümme tuhat palestiinlast, ei ole õhus märke, et araabia riikide murest võrsuks enamat kui hukkamõistev retoorika.
- Iisraeli idanaabri juures Jordaanias on toimunud ulatuslikke meeleavaldusi palestiinlaste toetuseks. Foto: AFP/Scanpix
“Me ei aja poliitikat majanduse ja kaubandusega segi,” kommenteeris Araabia Ühendemiraatide kaubandusminister Thani Al Zayoudi pärast sõja puhkemist. Iisraeli ja Emiraatide vaheline kaubandus on kasvanud mõne aastaga sisuliselt nullist 2,5 miljardi euroni.
Seni veel koos püsinud geopoliitilise tasakaalu taga ongi sel sajandil tihenenud majandussuhted Iisraeli ja suurte araabia riikide vahel, kes ei taha samuti piirkonnas suurt sõda.
Ehkki nii Saudi Araabia kui ka Emiraadid on sõnades palestiinlaste eest seisnud, ei ole kummagi riigi toimeloogikaks islamistlik poliitika nagu Gaza valitsejal Hamasil või ka selle sponsoril Iraanil. Teisisõnu, ideoloogiliselt on Hamas neist kaugel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ukraina on patiseisus. Lisaks: Vene desinformatsioon lõhestab Euroopat, Saksa majandus teeb vähikäiku, Poola liigub aga uuel tõusujoonel.
Iisraeli relvajõud teatasid Hamasi võitlejate ründamisest Gaza sektorisse rajatud mastaapses tunnelivõrgustikus, kirjutab Reuters.
Biden püüab jahutada Netanyahut ja Xi Putinit
Suurriikidel on Lähis-Ida konfliktis igaühel mängus oma huvid, mis kohati on üpris vastuolulised, rääkis Äripäeva raadios Toronto ülikooli professor, ajaloolane ja politoloog Andres Kasekamp.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.