Tänavuse elektroonikatööstuse TOPi võitis ettevõte, kes viimastel aastatel on kogunud tuntust kaitsevaldkonnas, eriti droonituvastusseadmetega.
- Elektroonikatööstuse TOPi võitis osaühing Rantelon, kelle nimel võttis tunnustuse vastu ettevõtte arendusdirektor ja juhatuse liige Karl Taklaja. Foto: Johanna Adojaan
Seoses sõjaga Ukrainas ületas edetabeli 1. kohale tulnud Ranteloni droonituvastussüsteemide müük 2022. aastal kõigi varasemate aastate müüke ning see püsib suur ka 2023. aastal, kirjutab Äripäeva teemaveeb
Tööstusuudised.
Ranteloni arendusdirektor ja juhatuse liige Karl Taklaja rääkis, et Ranteloni käive tuleb peamiselt ekspordist. Tellimuste mahult on nende jaoks nii 2022. kui ka 2023. aasta enam-vähem võrreldavad ja suhteliselt sarnased. "Oleme käitunud suhteliselt konservatiivselt ja ei ole liigseid riske võtnud, endiselt oleme keskendunud suure lisandväärtusega elektroonikaseadmete arendamisele ja tootmisele," ütles Taklaja. Selline tegevus on taganud ka suure kasumlikkuse.
Rääkides probleemidest, nentis Taklaja, et mõned, näiteks elektroonikakomponentide saadavus ja hinnad, lahenesid. Samas mitmed probleemid on kandunud eelmisest aastast käesolevasse ja ilmselt jätkuvad ka tuleval aastal.
Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul oli eelmine aasta kohalikule elektroonikatööstusele rekordilise kasvuga, tänavused numbrid jäävad aga väga kõrgele kasvuperioodile alla.
Täispikkuses edetabelit näeb teemaveebist
Tööstusuudised.
Seotud lood
Äripäeva suur kaitsetööstuse välimääraja
Sõda Ukrainas keeras kaitsetööstusele rahakraanid laialt lahti ja nüüd näevad Eesti ettevõtted vaeva, et suurte poistega sama laua taha pääseda. Sihik seati kohe kõrgtehnoloogiale, et korrata meie tarkvarafirmade edulugu.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.