Eesti tahab, et EL keelaks Venemaaga seotud ettevõtetele toetusi anda
Eesti püüab ELi sanktsioonidesse suruda nõuet, et keelataks riigi toetused Venemaaga seotud ettevõtetele. Ettepaneku esialgse versiooni kohaselt puudutab see ettevõtteid, mis kauplevad Venemaaga või on Venemaa kodanike omanduses.
Kaubavahetus Eesti ja Venemaa vahel käib, kuid Ivangorodi piiripunkti kinnipaneku tõttu on eksportida üha raskem. Foto: Liis Treimann
Eesti soovib, et sanktsioonidega keelatakse riigi toetuse andmine ettevõtetele, kelle kaudu raha liigub omakorda Venemaa majandusse, selgitas majandusministeeriumi pressiesindaja Laura Laaster Äripäevale.
Rahvusvahelistes vahekohtumenetlustes Venemaalt välja mõistetud hiigelhüvitiste kaudu võib õnnestuda suunata Venemaa raha tagasi Ukraina majandusse, aidates nii kaasa mitte ainult õiglustunde taastamisele, vaid ka sõjast räsitud riigi ülesehitamisele, kirjutab Katariina Kuum advokaadibüroost Sorainen.
Mitme kinnisvaraprojektiga Eestis seotud Artem Khachatryan müüs aasta lõpul oma osaluse Venemaa suurimas odavpoeketis Fix Price ning teenis sellega üle miljardi dollari.
Eesti maineka tööstusettevõtte omanik kirjutas sõja puhkemise järel Venemaa tütarfirma isiklikult enda nimele ja saab seega Eestis rääkida, kuidas tema firma on Venemaalt väljunud. Tegelikult kasvab sealne äri hooga edasi ja müüb kaupa isegi Krimmi.
Peamiselt Venemaal ja Valgevenes pesuäri ajava Silvano Fashion Groupi käive kolmandas kvartalis küll langes, kuid kasum kerkis enam kui veerandi võrra. Idanaabri juures on ettevõte ka uusi poode avanud.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.