Naiste töötasu oli meestest 13,1 protsenti väiksem
Naiste brutotunnitasu oli eelmisel aastal 13,1% väiksem kui meestel, teatas statistikaamet. Sooline palgalõhe vähenes aastaga 4,6 protsendipunkti võrra.
Neljal tegevusalal teenisid naised meestest ka rohkem.
Foto: Liis Treimann
Möödunud aastal oli naiste keskmine brutotunnitasu 10,27 eurot ja meestel 11,82 eurot. Kõige suurem oli meeste ja naiste palkade erinevus hulgi- ja jaekaubanduse, mootorsõidukite ja mootorrataste remondi (25,5%), info ja side (25,1%) ning finants- ja kindlustustegevuse (24,9%) tegevusalal.
"See on üllatav ja ebameeldiv üllatus, ma pigem oleksin arvanud, et palgalõhe kahaneb," rääkis Eesti Panga majandusuuringute allosakonna juhataja Tairi Rõõm.
Võidujooksus kogenud spetsialistidele ettevõtted ainult palganumbriga konkurente ei edesta. See pole täna talentide organisatsiooni meelitamiseks enam piisav, ootused juhtidele isiklikult ning ettevõtete poolt pakutavale on paari aastaga oluliselt muutunud, näeb Fontese partner ja juhtivkonsultant Kadri Sooberg-Aettik.
Tänapäeva noortele seatakse tihtilugu kõrged ootused – tuleb olla kiire õppija, kohanemisvõimeline ning tark ajakasutaja. Kui sellele lisada siht saavutada edu nii õpingutes kui ka tippspordis, tekib valem, mida vähesed suudavad tasakaalustada. Just seda kombinatsiooni nimetatakse kaheseks karjääriks, mis on tänapäeva üheks arengusuunaks noorsportlaste karjääri kujundamisel.