Nõudlus äripindade, eeskätt büroopindade järele on viimase kolmveerand aasta jooksul langenud drastiliselt, iga üürikliendi pärast käib võitlus.
- Uued büroohooned lähevad veel klientidele peale, kuid vanadega on juba raskem. Foto: Andras Kralla
“Viimati kaks aastat tagasi ostsime ühe Sõpruse puiestee büroohoone,“ rääkis LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim Äripäeva Kinnisvaraarenduse konverentsil. “Mind teeb väga murelikuks, et viimase üheksa kuuga on nõudlus äripindade järele drastiliselt vähenenud. Käib võitlus iga üürikliendi pärast,” nentis ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ärikinnisvara tehingute arv püsib kängus, omanikud on üürnike nimel nõus kasvõi nahast välja pugema. Aga ka hiigelallahindlused ei pruugi klienti tuua ning osad pinnad ähvardavad tühjaks jäädagi.
Endoveri äripindade arendusjuht Olari Vokk ütles, et Põhja-Tallinn on veel suuresti äridele avastamata maa. „Äritegevuseks on tohutu potentsiaal, kui vaadata, kui palju inimesi piirkonnas elab ja kui vähe on teenuseid, mida saab kohapeal tarbida,” rääkis ta.
Ettevõtjad on hetkel plaane tehes ühelt poolt vargsi optimistlikud, aga ka kuhjaga ebakindlad. Raskusi oodatakse ehitussektorile.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.