“Mina näen, et meie erakond on üks demokraatlikumaid Eestis. Kõik on selge ja läbinähtav!” ütleb EKRE Lääne-Virumaa ringkonna juhatuse liige Andero Põllu, partei lipp õlal uhkelt lehvimas. Tema hõbedase läikega päikeseprillidelt on näha, kuidas keegi ajakirjaniku ja parteilase vestlust filmib.
- Martin Helme valiti taas EKRE esimeheks. Foto: Tanel Meos
Salapärane filmija püsib kannul ka siis, kui ajakirjanik küsib hiljem erakonna aseesimeheks saanud Evelin Poolametsa ja EKRE Soome piirkonna juhi Merliin Grauberg-Riisenbergi muljeid. Miks uudishimulik kaameramees kõik linti püüab, jääb igaühele endale mõistatada.
Pühapäeval Jõhvis toimuval EKRE kongressil on parteilaste närv silmanähtavalt maas, kuid meel valvas. Üritusel sehkendab ringi kokku neli turvameest, ent suuremat teha neil ei paista.
Teisipäeval alanud massilisest lahkumisest on parteilased juba mingitele järeldustele jõudnud.
Seotud lood
Salapärane reklaamifirma muutis aruandeid
Suurim sats ekrelasi usub, et ilma kodulehe ja telefoninumbrita reklaamifirma tõmbas erakonna juhile Martin Helmele koti pähe.
EKRE juhtfiguur Mart Helme ütles parteist lahkunute uue erakonnaalgatuse kohta, et tal pole sellesse mingit usku.
Laupäeval kohtusid Paides EKREst välja visatud poliitikud, kus võeti vastu otsus luua uus erakond, mille nimeks saab Eesti Rahvuslased ja Konservatiivid (ERK).
Loetud tunnid enne EKRE kongressi algust viskas erakonna juhatus välja Ruuben Kaalepi, sest viimane rikkus põhikirja.
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.