“Ärge kastke nii palju!“ Veekriisi leevendama pidanud seadus osutus hambutuks
Uus kord, mis lubanuks tavaelanikult küsida vee eest vähem ja sadu kuupmeetreid elupuudele uhavalt majaomanikult jälle rohkem, ei hakanud kunagi tööle. Tulemused on varsti käes.
Sajandi kuumim kevad ajab ärevaks veefirmad ja isegi päästeameti. Foto: Erki Pärnaku/Õhtuleht/Scanpix
Kevad oli jälle kuum ja kuiv. Sajandi üks kuumemaid. Nii algas suvine kastmishooaeg Tallinna lähivaldades eriti hoogsalt. Nii hoogsalt, et veefirmad peavad praktiliselt anuma, et inimesed kastmisega hulluks ei läheks.
Kinnisvaraarendajad ja töösturid teevad pikemaid plaane
Tallinna satelliitvaldadesse kogunenud inimesi saavad veenappusest päästa ainult uued investeeringud, elukommete muutus või vee taaskasutus. Esimesena lastakse käiku hoopis hinnatõus.
Inimeste suhtumine krüptoteemasse on viimaste aastatega oluliselt muutunud – kui varem tundus krüpto kiire rikastumise ja kahtlase spekulatsioonivahendina, siis nüüd nähakse selles investeerimisvõimalust ja tehnoloogilist platvormi, ütleb enam kui 10-aastase krüptokogemusega raamatupidamisettevõtte Kidnes OÜ juht Anna Šendik.