Kõige karmimaks kohtunikuks laiatarbelisel toiduturul on ikkagi hind, mis valdavalt määrabki müügimahu, rääkis Saidafarmi juht Juhan Särgava.
- Farmipidaja Juhan Särgava jagab soovitusi ka uuele valitsusele ja ministrile. Foto: Liis Treimann
„See osa kaubast, mis hinnavõitluses alla jääb, lihtsalt lahkub letilt, seejärel töötlemisest, tooraine tootmisest koos senini kaasas olnud partnerlisadega ja lõpuks töötajateni välja,“ ütles
Särgava Põllumajandusuudiste portaalile.Ta lisas, et maksukoormuse tõstmisega toidu osas, on lisatulu lootus riigikassale kasinakene, kui üldse, sest kliendi taskus on toiduraha sama palju ja võib-olla ehk vähemgi kui varem.
Valitsuse uut maksupoliitikat kommenteerides on Saidafarmi juht konkreetne ‒ nõrgema närviga ja väiksema lisandväärtusega ettevõtmised tõmbuvad koomale või kokku, et kõigest seni kogunenust mitte ilma jääda.
Milliseid soovitusi annab Särgava regionaalministrile, seda saate lugeda
portaalist Põllumajandus.ee.Seotud lood
Eesti konkurentsieelis on aastaid olnud lihtne ja soodne majandussüsteem ja mina soovitan sama teed jätkata, sõnas laevade ehitamise ja ümberehitamisega tegeleva LTH-Baasi juht Anton Maljugin.
Taristuminister ja äsja vermitud sotsiaaldemokraatliku erakonna liige Vladimir Svet rääkis eelarve targast kärpimisest, oma suhtumisest maksutõusudesse, uue valitsuse eluasemepoliitikast ja muustki.
Me tahame madalaid makse, aga palju sotsiaalseid hüvesid, ent mõlemat korraga saavutada ei ole võimalik – peame valima, ütles värske majandusminister Erkki Keldo Äripäeva raadiosaates “Poliitikute töölaud”.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.