Kurski rinne tugevneb, Saksa haige mees koperdab ja ameeriklased jahivad Lähis-Idas rahu.
- Björn Höcke teab, et AfD võimukese asub just Ida-Saksamaal. Tänavu on võimalus seal võtta ajalooline võit. Foto: AFP/Scanpix
Poliitsügis liigub üha lähemale ja nõnda on põhjust taas rääkida valimistest, sest on ju tänavune aasta jätkuvalt valimiste aasta. Olulisimad neist septembris toimuvad liidumaa valimised Saksamaa idaosas.
Kui Prantsusmaal ei saavutanud radikaalid prognoositud edu, siis vähemasti Ida-Saksamaal on nad liidumaa tasandil võidutsemas. Seejuures peab aasta aega veel vastu pidama föderaalvalitsus, mis lohiseb aga üksnes kriisist kriisi.
“Globaalne briifing” on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad Ukraina on endiselt Kurskis. Kui sa ei räägi, ei saa ka midagi lekkida, tõdesid ukrainlased pärast möödunud suve vastupealetungi. Liikuda tuleb hoopis kiiresti, võttes sellega kalkuleeritud riske. Nagu näitab sissetung Kurski, võib õnnestumise korral nihutada nõnda lausa narratiive.
Ukraina on hävitanud piirkonnas kolm olulist silda, mis tähendab, et ehkki edenemisambitsioon on sellega esialgu raugenud, ei kavatse nad ka suurema vastupanu korral kohe tagasi tõmmata. Ukraina on võtnud vangi sadu sõdureid-ajateenijaid, kellest võib kujuneda oluline poliitiline surveavaldus Kremlile.
Kuid Venemaa jätkab ägedaid rünnakuid Ida-Ukrainas, edenedes nii Pokrovski kui ka Kupjanski all. Küsimus on, kui kaua saavad venelased idas piisavalt vägesid hoida enne, kui tuleb praegusest edust hoolimata Kurski alla appi minna.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksamaa palus Poolal kinni pidada ukrainlasest sukeldumisinstruktor, kes väidetavalt kuulus kaks aastat tagasi Nord Streami gaasitorud õhku lasknud meeskonda, vahendab Reuters Saksa meedias täna avaldatud teateid.
Demokraatide presidendikandidaat Kamala Harris avalikustas reedel osa oma majandusprogrammist.
Sellised maad nagu Ühendkuningriik karmistavad jõukatele välismaalastele kehtivaid maksureegleid, teised aga püüavad neid üksteise võidu enda juurde meelitada.
Juuli lõpus kirjutasin autoaktsiatest, võttes ette põhiliselt Põhja-Ameerika ning Euroopa turud. Nüüdseks olen vaatevälja kitsendanud Saksa autotööstusele, veelgi täpsemalt kaalun, kas tasub portfelli laiendada Volkswageni võrra.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.