Mõjuanalüüsi näinud Eesti 200 teatas, et ei toeta tööstuskojast rahandusminister Jürgen Ligi (REF) mõtetesse jõudnud palgafondimaksu.

- Eesti 200 juht Kristina Kallas ei poolda maksustada palgafondi. Foto: Andras Kralla
Lisaks sotside vastuseisule teatas Eesti 200 värske esimees Kristina Kallas pressiteate vahendusel, et erakond ei toeta palgafondi maksustamise ettepanekut, sest mõjuanalüüsist on näha, et see maks lööb majanduskriisis kõige enam pihta saanud ettevõtlussektoreid: töötlev tööstus, eksport, side ja infosektor ning majutus ja turismisektor.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Valitsus on viimastel päevadel riigieelarve üle nõu pidades arutanud ettevõtetele maksu seadmist, kuid riigijuhid on otsinud maksule ka alternatiive.
Kuigi valitsus leppis kokku, et kulude kokkuhoiuks kärbitakse riigi tööjõu- ja majandamiskulusid ning toetusi kolme aasta jooksul 10%, jääb kärpeprotsent kogumina väiksemaks, tunnistab saates „Poliitikute töölaud“ sotsiaaldemokraatide juht ja siseminister Lauri Läänemets.
Kuigi sotside juht ja siseminister Lauri Läänemets kinnitas, et ettevõtetele on otsustatud ainult 2% kasumimaks, mitte välja pakutud palgafondimaks, on rahandusminister Jürgen Ligi sõnul laual emb-kumb.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.