“See ala on väga suur, ligi 20 hektarit. Tuhat korterit tähendab pea 3000 elanikku, mis on sellise väikese linnakese mõõtu,” rääkis Reterra asutaja ja omanik Reigo Randmets.
Reterra asutaja ja omanik Reigo Randmets. Foto: Andres Putting, Delfi Meedia / Scanpix
Uued korterid on kallid ehk tihtipeale on korteriostjad kahe sissetulekuallikaga. "Oleme ka büroos üllatunud müügihuvi üle. Kui kinnisvaras on tihti nii, et huviliste arv on suur, aga tegelikke ostjaid ei ole, siis eilse seisuga oleme müünud 21 korterit," ütles Randmets.
Tallinna linnavalitsuse otsus nõuda taristu ehitamise eest arendajatelt ühetaolist tasu säästab kurikuulsa Hipodroomi kvartali arendajale aastate jooksul pea 5 miljonit eurot.
Kuigi ehitusmahud on juba pea kaks aastat langenud, suutis omajagu peatöövõtjaid mullu hüppeliselt kasumit kasvatada, mitmeaastaseid projekte ei juleta uue hinnatõusu kartuses siiski veel töösse võtta.
Tuleval aastal teeb elukondlik ehitus suure tõusu, kirjutab Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos Infopanga ehitus- ja arendusettevõtete aastaraportile antud kommentaaris.
Sel nädalal Kalev Spa-le riigilt 12 miljonit eurot küsinud ja Tallinna hipodroomi arenduse taga seisva ärimehe Jaan Manitski ärid maadlevad mitu aastat esitamata aruannete ja miinusesse langenud omakapitaliga.
Koolitusele kuluvaid summasid saab paremini rihtida, kui juba värbamisprotsessil on pööratud tähelepanu sellele, et kandideerija eviks ettevõttele olulisi hoiakuid, kinnitasid Bigbank Eesti äriüksuse juht Jonna Pechter ja töötaja kogemuse juht Gerly Roosmets.