Soome müüb USA kaitseministeeriumile pea saja miljoni eest nutisõrmuseid
USA sõjaväelasi võib peagi näha kandmas sõrmes Soome tervisetehnoloogiafirma Oura nutisõrmuseid, mida riigi kaitseministeerium muretseb 96 miljoni dollari eest, kirjutab Helsingin Sanomat.
Oura terviseandmeid analüüsiva nutisõrmuse hind jääb konfiguratsioonist sõltuvalt 300 ja 625 euro vahele. Foto: Oura Health
Sellest räägib USA kaitseministeerium hanketeates. Ouraga on kokku lepitud, et ettevõte varustab tegevväelasi nutisõrmustega 96 miljoni dollari ehk umbes 87 miljoni euro väärtuses. Kui palju sõrmuseid ministeerium Ouralt ostab, teatest ei selgu.
Selleks, et kasvatada edukat tervisetehnoloogia iduettevõtet või koguni ükssarvikut, tuleb ökosüsteemis peituvad jõud ühendada, kirjutab teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tervisetehnoloogia valdkonna juht Merilin Varsamaa.
Tervishoius on järgmisel aastal puudu 150–200 miljonit eurot. Just tehisintellekt ehk adum võiks tervisekassa juhatuse esimehe Rain Laane sõnul aidata lahendada tervishoiu rahastuse kriisi.
Kui kroonilises rahahädas tervisevaldkonda lihtsalt raha juurde valada ja sisulised muutused tegemata jätta, saab raha otsa, aga midagi paremaks ei muutu, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu tervise töörühma juht ja volikogu liige Kadri Mägi-Lehtsi.
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.