Transpordi ümberkorraldamiseks läheb 78 miljonit eurot
Eesmärgiga korraldada ümber maakondlik ühistransport ning tõenäoliselt reformida ka praegust ühistranspordikeskuste võrgustikku, kulutatakse järgmisel kahel aastal ühistranspordi reformimisele 78 miljonit eurot.
„Näiteks Harjumaal on maksumaksja panus ühistranspordi korraldamisel kasvanud viimase 7 aastaga 11 korda! See on üüratu number ja ilma põhjaliku liikuvusreformita me enam jätkata ei saa,“ nentis Mootor Grupi äriarendusjuht Mart Raamat saates „Logistikauudised eetris.“
Eesti võiks luua ühtse üleriigilise ühistranspordi pileti, millega saaks piiramatult sõita, kirjutab Martin Palmiste arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tasuta ühistranspordi kadumine annab märku riikliku rahastuse ümberkujundamise vajadusest. See muudatus võiks olla sektori jaoks kauaoodatud värskendus, kirjutab aktsiaseltsi Hansabuss juhatuse esimees Indrek Halliste Infopanga bussiettevõtete aastaraportile antud kommentaaris.
Viimase kahekümne aastaga on jalgsi tööl käijate osatähtsus langenud ligi poole võrra, ühistransporti kasutatakse vähem ja autoga sõidetakse rohkem. Statistikaameti analüütik Tea Vassiljeva vaatas andmetele otsa ja uuris, kuidas on eestlaste töölkäimise harjumused viimastel kümnenditel muutunud.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.