Harju maakohus kehtestas ettevõtete likvideerijale Lauri Hansbergile ärikeelu, mees ise peab maakohust liialt emotsionaalseks ja mingit süüd endal ei näe.
- Varem on Lauri Hansberg viidanud, et praegusest puhtamat tööd oleks tal justkui raske leida. Praegu ta veel selle peale ei mõtle, millega ta edaspidi tegelema hakkab, kui ärikeelu saab. “Elame päev korraga.” Foto: Liis Treimann
“Kindlasti kaeban edasi. Kuna ta jõustunud ei ole, siis nii ongi,” sõnas Hansberg. Kui ta kaebust ei esita, peaks ta 12. detsembril, kui ärikeeld kehtima hakkab, loobuma juhatuse liikme või likvideerija positsioonist kokku 539 äriühingus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Võlgu taga ajavate partnerite pikalt saatmises näeb mängu ilu firmamatja Raul Pint. Kuigi riigis on varsti kümme aastat püütud firmamatjate äri summutada, näitab Äripäeva eksperiment, kuidas see käib täistuuridel edasi – Raul Pinti ei sega sealjuures isegi ärikeeld.
Äripäev kehastus raskustesse sattunud ettevõtjaks ja helistas kuuele firmamatjale.
Ringkonnakohus tühistas firmamatja Raul Pindi ärikeelu, mille maakohtunik Kai Härmand talle suvel peale pani.
Pahatahtlike likvideerijate kliendid eelistavad oma raskustes firmasid maha raputada, kuna see teekond on lihtsam kui pankrotimenetlus. Et tegelikult püsib vastutus mineviku eest veel aastaid, jääb klientidel sageli tähelepanuta.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.