Investor Raivo Hein jagas nädala kuulatuimas intervjuus, et kaotas autorendiärisse raha paigutades 100 000 eurot. Ka avas ta oma viimaseid investeeringuid.
- Raivo Hein on mänginud näiteks Ühendriikide aktsiate peale, nagu Tesla, Berkshire, Amazon ja Google, rääkis ta inverjuus. Foto: Liis Treimann
Nädala hittides räägiti veel investeerimisest Balti börsile, piisava suurusegaa portfellist, Donald Trumpi presidendiks saamise mõjudest ja tema seljatagust kaitsvast Elon Muskist.
Nädala hitid:
Raivo Hein avab oma viimaseid investeeringuid
Ma ei taha väga palju riske võtta, kommenteeris oma viimaseid investeeringuid ettevõtja ja investor Raivo Hein. Ta toob sates välja, kuhu on raha paigutanud.
Ka räägib ta Planet42st, kus kaotas 100 000 eurot, krüptost, Balti börsist, Eesti majandusest, Enefit Greeni aktsiast ja oma raamatust. Küsis Laura Saks.
Raivo Hein avab oma viimaseid investeeringuid
Viis aktsiat, mida täna Balti börsilt osta
Börsifirmade kolmanda kvartali tulemuste hooaja raames tegi Enlight Researchi analüütik Rudolf Stenar Saluoks kokkuvõtte, milliseid Balti börsi aktsiad võiks kaaluda osta.
Samuti arutles Saluoks, kas kaaluda võiks ka Tallinna börsi ehitusfirmade aktsiaid ning millised ettevõtted on tema hinnangul hea perspektiiviga. Küsis Jaan Martin Raik.
Viis aktsiat, mida täna Balti börsilt osta
Marko Oolo lõi numbrid lauale: milline portfell on päriselt piisav
Aasta investor Marko Oolo uuris üle miljoni eurose portfelliga tuntud Eesti investoritelt, kui suur peaks portfell olema, et mõnusalt ära elada ilma elustiilis muutusi tegemata.
Ta toob välja täpsed numbrid, kuised tulud ja kulud, portfelli tootluse ja protsendi, mida võib kulutada, et selgitada, miks miljonist jääb vajaka.
Ka räägib ta suvise investeerimisfestivali laval sellest, kuidas oma portfelli ehitab, mis on tema hinnangul jõukuse valem ja miks on ta portfelli kasvades muutunud kartlikuks. Modereerib Juhan Lang.
Marko Oolo lõi numbrid lauale: milline portfell on päriselt piisav
Investeerimata jäänud tuhat dollarit maksis rektor Tiit Landile miljoni
Saate külaliseks oli Tallinna Tehnikaülikooli rektori Tiit Land, kes on ka investor. Tema investori tee algas juba Tallinna börsi algusaegadel, kui ta Ameerikas teadustööd tehes ärkas hommikuti kella kolme paiku, et teha kodubörsil aktsiatehinguid.
Saates rääkisime Landiga tema investeerimisteekonnast, uurisime, milline investor ta on ning kuidas on tema portfelli praegune tervis.
Lisaks saab saatest kuulda, kui tõsiselt või mänguliselt rektor investeerimisse suhtub, miks ta miljonist dollarist ilma jäi ning milliseid soovitusi tal investor Toomasele varuks on. Saatejuht on Jana Saarkoppel.
Investeerimata jäänud tuhat dollarit maksis rektor Tiit Landile miljoni
Kuum tool: Trump lõpetab Ukraina toetamise
Euroopa peab valmis olema selleks, et USA järgmine president Donald Trump lõpetab Ukraina toetamise ja võib teha Ukrainale kahjulikke kokkuleppeid Vladimir Putiniga, rääkis saates “Kuum tool” Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete dotsent, ameeriklane Matthew Crandall.
Juttu tuli Crandalliga veel USA überrikastest nagu Elon Musk ja nende diilidest ja mõjust Trumpile, lõhestunud USA ühiskonnast, demokraatide hävimisest valimistel ning vabariiklaste saavutatud poliitilisest superjõust.
Saate teises pooles räägib Ameerikast enne valimispäeva naasnud USAs tegutsev Bikeepi asutaja ja juht Kristjan Lind. Ta avab, mida Trumpi uuest ametiajast ootab, Trumpi poliitika mõjust majandusele ja Bikeepi sektorile ning milleks tuleb valmistuda. Saadet juhib Martin Teder.
Kuum tool: Trump lõpetab Ukraina toetamise
Globaalne pilk: Trumpi uus lemmik Elon Musk on keskeakriisis
Donald Trumpi presidendikampaaniasse meeletult raha kühveldanud USA äritegelane Elon Musk tundub põdevat radikaalset keskeakriisi, tõdesid ajakirjanikud Indrek Lepik ja Pille Ivask saates “Globaalne pilk”.
Saade kõneleb selja taha jäänud USA presidendivalimistest. Arutlesime, miks skandaalne Donald Trump ameeriklasi jätkuvalt kõnetab ning missuguseks võiks kujuneda tema uus administratsioon. Kui tõsiselt peaks võtma Trumpi käredaid sõnavõtte? Mida me oleme õppinud tema eelmisest ametiajast? Ka sellest räägime saates.
Mõistagi tegime juttu ka Elon Muskist, kes on lubanud asuda kärpima USA bürokraatiat. Kõnelesime ka Muski suhetest Putiniga ja sellest, mida võiks see tähendada, kui Musk kaasatakse USA riigi juhtimisse.
Saates arutlevad Äripäeva ajakirjanikud Indrek Lepik ja Pille Ivask.
Globaalne pilk: Trumpi uus lemmik Elon Musk on keskeakriisis
Seotud lood
Seekordne nädal tõi selguse uue USA presidendi kohta. Donald Trumpi võimalik mõju börsidele, Eesti julgeolekule ja Ukrainale on ka selle nädala tooniandvad saateteemad.
Raadiohittides anname ülevaate USA valimistest, mida saadavad investorite spekulatsioonid.
Nädala kuulatuimates saadetes tuli juttu tudengite investeeringutest, kinnisvaraturu seisust, aga ka kõrgustes Nvidia aktsiast ja intresside kiire kukkumise mõjust.
Äripäeva kuulajaid kõnetasid sel nädalal enim saated, kus räägiti Balti aktsiaturust, Saksa autodest ning Planet42 teemadel.
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.