Ämari sõjaväelinnakus alustab kevadel laskemoona tootmist Kristo Kirsile kuuluv Nitrotol OÜ, mis võitis Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) korraldatud valikpakkumise.
- Hiljuti uuendatud Ämari lennuvälja naabrusesse kerkib laskemoonatehas. Foto: Liis Treimann
Nitrotoli omanik ja juhatuse liige Kristo Kirs ütles, et praegu on veel vara avaldada, millist tüüpi moona valmistama hakatakse või kui palju tootmine maksma võiks minna. “Me loomulikult teame, mida seal tootma hakkame. Teame ka investeeringuid, aga ei tahaks asjadest rääkida enne, kui pole midagi valmis tehtud.”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Jutul käinud 30 huvilist
Kaitseministeeriumis on käinud juttu tegemas umbes 30 huvilist, kes tahavad hakata Eestis laskemoona tootma, kohalike ettevõtjate kõrval ka Euroopa suurimad moonatootjad.
Aastal 2030 võiks meie kaitsetööstuse käive olla miljard eurot. Veel äsja oli kaitsetööstus võrreldav tubaka või hasartmängudega – investeeringuid leida polnud lihtne. Nüüd aga räägitakse Eestist kui võimalikust kaitsetehnoloogia Silicon Valleyst.
Kaitseminister Hanno Pevkur andis riigi kaitseinvesteeringute keskusele (RKIK) ülesande luua valikpakkumise teel ettevõtetele võimalus alustada Ämari sõjaväelinnakus lahing- ja laskemoona tootmisega juba järgmise aasta algupoolel.
Soojal novembrikuu reedel avati kaheksa kuud kinni olnud Ämari lennubaasi värske 18,5 miljonit eurot maksnud lennuväli.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.