Aastases võrdluses on aktiivsete pankrotiprotsesside arv praktiliselt samal tasemel. Foto: Andras Kralla
Novembri seisuga oli 1000eurose või suurema maksuvõlaga ettevõtteid kokku 12 019. Möödunud aasta novembriks oli aastaga kogunenud 11 284 maksuvõlglast ning kolm aastat tagasi oli neid kokku 8906.
Juuli astus ühte jalga juuni näitajatega, kuid näitajad isegi veidi paranesid ‒ maksuvõlglaste arv püsis paigal, kustutatud firmasid jäi vähemaks ja asutati 200 ettevõtet rohkem kui juunis.
Septembris oli maksuvõlglasi ja pankrotiprotsesse taas rohkem kui kuu varem. Kehvade näitajatega paistavad silma näiteks ehitusfirmad ning majutuse ja toitlustuse pakkujad.
Veondus-laondus, tööstus ja ehitus, nimetab maksuamet valdkondi, kus paistavad praegu kõige suuremad probleemid. Võlgadesse vajunud ettevõtjad loodavad lahendusi eri äärmustest: üks mõtleb tootmise välismaale kolida, teine usub, et sügisel on kodumaalgi seis parem.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.