RMK puidudiili noolivad tulevased miljarditehased lähevad edasi võistlema oksjonitel
Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juhatus otsustas, et puidu keemilise väärindamise tehaste rajamisest huvitatud ettevõtete seast ei kerkinud esile ühte tugevat võitjat ja nii saab määravaks hind.
RMK esimees Mikk Marran (esiplaanil) ütles, et enampakkumine on kõige läbipaistvam ja õiglast hinda andev viis riigile kuuluva vara müügiks. Foto: Liis Treimann
“Äriplaanide hindamise tulemusena on kõik projektid eraldivõetuna teostatavad. Hindamistulemuse erinevused on väiksed või need puuduvad sootuks, mistõttu ei eristunud selgelt ühte parimat projekti,” tõdes hindamiskomisjoni esimees, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi äriarenduse valdkonnajuht Indrek Kaing.
Viis tööstust, kes tahavad rajada Eestisse puidu väärindamise tehase ning selleks riigimetsast suures koguses väheväärtuslikku puitu saada, liiguvad läbirääkimistel RMKga järgmisele etapile.
Viimase kümne aasta jooksul on kümmekond puidutööstusettevõtet investeerinud miljoneid uutesse tehastesse, luues riigi eri piirkondades Harjumaalt Võrumaani sadu töökohti. Kuid ainult üks nendest firmadest on saanud riigilt eriti head tingimused, mis on andnud investeeringutele kindlust.
Kliimaminister Yoko Alender esitas ettepaneku jätta Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) määratav järgmise aasta optimaalne uuendusraie pindala samaks 2024. aastaga.
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.