Eesti aja järgi hommikuks on USAs president Donald Trump ametisse astunud. Hommikuprogrammis teeme ülevaate, mis jäi sõelale Trumpi kõnest, millised otsused juba riigipea allkirja said ja kuidas kajab inauguratsioon maailma meedias vastu. Stuudiosse tulevad ajakirjanikud Indrek Lepik ja Jaroslav Tavgen.
- Teisipäeva hommik toob Eestis lund ja tuisku, aga ka uue Ameerika presidendi Donald Trumpi. Mis nüüd saama hakkab? Räägivad ajakirjanikud Jaroslav Tavgen ja Indrek Lepik. Foto: Reuters/Scanpix
Seoses Trumpi presidendiks saamisega, aga mitte ainult, on avalikus debatis kestlikkuse ja rohepöörde teemadesse siginenud skeptilisi ning teravalt kriitilisi noote. USA pangad on lahkumas rahvusvahelisest kliimameetmete edendamisele suunatud panganduskoostöö formaadist Net Zero Banking Alliance. Kuidas peaks investor ja ettevõtja neid signaale tõlgendama, kas ja milliseid muutusi võib tulla meie regioonis, selgitab SEB jätkusuutliku panganduse juht Tatjana Vakulenko.
Püüame luua otseühenduse Atlandi ookeanile, kus vaprad seiklejad Mart Kuusk ja Hannes Hanso kulgevad sõudepaadil Kena Reina Ameerika mandri poole. Uurime, kuidas neil läheb, millal nad kohale jõuavad ja mis on õieti sellise hullumeelse inimvõimete proovilepaneku mõte?
Kuuleme ka Investor Toomase konverentsil salvestatud intervjuud kinnisvarainvestorina tuntud Tõnu Toomparki ja tema 18aastase tütre Tuuliga, kes on samuti alustanud oma teekonda investorina.
Hommikuprogrammi veavad saatejuht Neeme Korv ja uudistetoimetaja Joonas-Hendrik Mägi.
Saatepäev jätkub nelja saatega:
10.00-11.00 “Sisuturundussaade”.
Audentese 30. juubelisarja esimene saade arutleb hariduse, tööturu ja ühiskonna üle. Saatekülaliseks on kogenud investor ja visionäär Heldur Meerits, kes jagab oma mõtteid hariduse rollist ühiskonna ja üksikisiku edus. Vestlus heidab valgust hariduse kui pikaajalise investeeringu väärtusele ja sellele, kuidas koolid saavad olla muutuste eestvedajad. Saadet juhib Lauri Toomsalu.
11.00 - 12.00 “Investor Toomase tund”.
Purjetame möödunud laupäeval toimunud Investor Toomase konverentsi emotsioonide lainel.
Võtame kokku teemad, mis enim konverentsilt kõrvu jäid. Uurime kuidas üldse selline konverents sünnib, räägime milliseid aktsiaoste investor Toomas ja Lev Dolgatsjov lavalt tegid ja räägime nende otsuste tagamaadest.
Lisaks uurime kuidas mullusel konverentsil aasta investori tiitli saanud Marko Oolo vaatab tagasi oma tiitliaastale ning kuulame ka katkeid sellest, mida räägiti kuluaarides.
Saadet juhib börsitoimetuse ajakirjanik Jana Saarkoppel.
13.00 - 14.00 “E-kaubanduse areng ja tulevik”.
Külas on tarbimispsühholoogi Ivar Soone, kes avab millised tegurid suunavad tänapäeva ostjaid ekraani taga ja füüsilistes kauplustes.
Soone toob välja, et inimesed on muutunud oma ostudes kaalukamaks, eelistades ratsionaalseid otsuseid ja säästmiskäitumist. Samas ei piirdu tarbijakäitumise muutused vaid hinnatundlikkusega, vaid tarbijate käitumist suunavad emotsioonid, kultuurilised eripärad ja kohene rahulduse vajadus, eriti e-kanalis.
Saatejuht on Kuldar Kullasepp Maksekeskusest .
15.00 - 16.00 “Töö ja palk”.
Saates räägivad Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seederi ja CVKeskus.ee värbamisjuht Grete Adler. Üheskoos vaadatakse üle, missuguseid muudatusi on viimased aastad töö- ja palgamaastikule toonud, kaardistatakse hetkeolukord ja püütakse veidi ka tulevikku prognoosida.
Arutame, kust leida raha palgatõusuks ja miks on maapiirkonnas palgad nii palju madalamad, kes veab praegu palgakasvu ja mis toimub riigisektoris.
Saatejuht on Helen Roots.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz, Ida-Virumaal 94,6 MHz, Raplamaal 101,8 MHz ja Järvamaal 104,3 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.