Via 3L avas oma Lagedi logistikakeskuses autonoomse energiapargi, mis koosneb 1280 päikesepaneelist ja 2,15 MWh mahutavusega akupangast. See võimaldab suurel logistikakeskusel voolukatkestuse korral muretult vastu pidada vähemalt ööpäeva, päikeselisel ajal isegi mitu päeva.
![Sümboolsel lindilõikamisel osalesid Energiapartner OÜ projektijuht Ravo Haavik, Energiapartner OÜ juhatuse liige Mikk Saar, Krattrade OÜ tegevjuht Joosep Lassmann, Via 3L OÜ tegevjuht Urmas Uudemets, Via 3L OÜ haldusjuht Siim Eramaa ja Energiapartner OÜ käidu- ja hooldusjuht Raimond Liiskmann.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=c7932c9c-bee0-5315-8ae3-67117167962e&width=3840&q=70)
- Sümboolsel lindilõikamisel osalesid Energiapartner OÜ projektijuht Ravo Haavik, Energiapartner OÜ juhatuse liige Mikk Saar, Krattrade OÜ tegevjuht Joosep Lassmann, Via 3L OÜ tegevjuht Urmas Uudemets, Via 3L OÜ haldusjuht Siim Eramaa ja Energiapartner OÜ käidu- ja hooldusjuht Raimond Liiskmann. Foto: Tõnu Tramm
Äripäeva teemaveeb
Logistikauudised vahendab, kuidas Eesti üks suurimaid logistikaettevõtteid
Via 3L avas 6. veebruaril oma Harjumaal Lagedil asuvas logistikakompleksis taastuvenergiaprojekti, mille sarnast ei ole Eestis varem rajatud. Tänu sellele väheneb logistikakompleksi keskkonna jalajälg üle 60%, ettevõtte oma tervikuna üle 20%.
Via 3L OÜ tegevjuhi
Urmas Uudemetsa sõnul annab päikesepaneelide ja salvesti kombinatsioon ettevõttele võimaluse ise toota ja ära kasutada üle 65% kogu logistikakeskuse tarbeks vaja minevast elektrienergiast, mis ühelt poolt vähendab tugevalt kogu ettevõtte keskkonnajalajälge, teiselt poolt annab võimaluse elektrienergia kulubaasi kontrollida.
Samuti on mitte väheoluline aspekt kogu lahenduse off-grid võimekus, mis tähendab, et juhul kui peaks tekkima elektri varustuskindlusega probleeme, siis aku mahutavus on dimensioneeritud selliselt, et kogu logistikakeskuse ööpäevane tarve on salvesti pealt kaetav ning töö logistikakeskuses ei seisku hetkekski.
![Energiat toodavad logistikakeskuse katusel asuvad 1280 päikesepaneeli.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=5eca1c6a-b701-5474-98d9-1ea1411aa5a0&width=3840&q=70)
- Energiat toodavad logistikakeskuse katusel asuvad 1280 päikesepaneeli. Foto: Via 3L
“Juhul, kui päevasel ajal paistab päike, saame rääkida kompleksi saartalitlusvõimest juba päevades. Arvestades meie äri ning riikliku toidujulgeoleku tagamise aspekte, ei ole see sugugui mitte vähetähtis. Seda nii Via 3L-i, meie partnerite kui kogu riigi huvides,” nentis Uudemets.
Miks tegemist on uuendusliku energialahendusega ja mis põhjusel paistavad akusüsteemid atraktiivse investeeringuna, saab pikemalt lugeda
Logistikauudistest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uued tehnoloogiad ning tootmised annavad paremad võimalused, vanade lappimine pole enam valik, kirjutab peaminister Kristen Michal (Reformierakond) erakonnakaaslastele saadetud kirjas.
Vastuseis tuuleenergiale on hüsteeritsev ja demagoogiline
Valitsuse välja käidud energialahendus on tervitatav, ehkki selgelt liiga vähe maismaa tuule jaoks ja natuke ennatlik meretuule puhul, kirjutab Rohetiigri nõukogu esimees Andres Veske.
Mandri-Euroopaga ühendus püsib vaid ühel õhuliinil
Pärast Vene võrgust lahkumist hoiab Leedu oma tootjaid ja osaliselt ka tarbijaid rohkem kui Eesti, ütleb Baltic Energy Partnersi juhatuse liige Marko Allikson. Kogu Baltikumi jaoks saab sageduse hoidmise nabanööriks Euroopaga olema vaid üks õhuliin.
Kulla hind kasvas jaanuaris väga kiiresti – pärast mõnekuust külgsuunalist liikumist on kuld nii dollaris kui euros uued rekordid saavutanud. Sellele aitasid kaasa nii turu tugevad fundamentaalnäitajad kui ka Trumpi alustatud kaubandussõda.