Ehkki pikem strateegiline vaade USA majandusele püsib jätkuvalt optimistlik, võib lähiajal puhuda vastutuul, mis seab aktsiad surve alla, kirjutab SEB privaatpanganduse strateeg Sander Danil.
USA president Donald Trump ähvardas kehtestada 200% tollitariifi Euroopa veinidele, šampanjale ja teistele alkohoolsetele jookidele, mis on viimane käik USA ja ELi vahelises kaubandussõjas.
Kulla hind tõuseb prognoosi järgi üle 3 100 dollari untsi kohta, kuna president Donald Trumpi poolt vallandatud segadused seoses tollimaksudega põhjustasid aktsiate müügilaine ning vabad vahendid suunatakse kulda, mis on turvalisem varaklass.
„Euroopa on kohati huvitav, kuid massiivselt ju seda keegi terve mõistuse juures olija võtma ei hakka,“ ütleb majandusekspert Peeter Koppel. USA turu ignoreerimine oleks tema meelest viga, kuigi tõsi on, et untsus on mõlemad turud, tõdes ta.
Värske Freedom24 analüüs toob välja, et Balti riikide – Eesti, Läti ja Leedu – investorid jälgivad aktiivselt globaalseid trende tehisintellekti, tehnoloogia ja krüptovaluutade vallas, kuid samas avalduvad neil selged rahvuslikud eelistused ja erinevad investeerimisstrateegiad. Eesti investorid paistavad silma lähenemisega, mida iseloomustab eklektilisus ja kõrge risk, samal ajal näitavad nende Balti naabrid vastandlikke tendentse spekulatiivsete ja tasakaalukamate strateegiate suunas.