Business Insider pani kirja edukate inimeste lemmikmõtteterad, mida nad elus järgivad.
- Edu võti on sageli julgus katsetada erinevate ideedega. Foto: epa
Ma saan valida, kes ma olen. Kui kunagi ammu pidid inimesed ootama, et neid aktsepteeritaks, edutataks või nendega arvestataks, siis nüüd on need ajad möödas. Tänapäeval võimaldab sotsiaalmeedia ühendust võtta kõigiga, ükskõik kus ja millal. Näiteks on sul võimalik oma töid ja tegemisi teistega jagada ning ideedele rahastajaid leida. Seega saad sa oma edule ise aluse panna ning ei pea ootama, et keegi su talendi avastaks. Ainus, kes sind edu saavutamast tagasi hoiab, oled sa ise.
Edu ei saavuta tagantjärele tarkusega. Paljude ettevõtjate edulugusid lugedes võib ohates mõelda, et küllap neil oli edu saavutades midagi erilist: hulk ideid, andekus, tahtejõud, loovus. Kindlasti midagi sellist, mida sinul pole. Tegelikult on mitmed edukad inimesed oma elu motoks võtnud mõtte, et edu ei saavuta tagantjärele tarkusega, vaja on kohe tegutseda. Ära võrdle end teistega, käi oma rada.
Ma pole teenindatav, ma olen teenindaja. Selle idee taga peidab end mõte, et keegi ei jõua suure eduni ilma teisteta. Paljud ettevõtete juhid panustavad märkimisväärselt oma alluvatesse, et seeläbi saavutada enda isiklikke eesmärke. Öeldakse, et kui sa püüad kõike üksi teha, võid sa ühel päeval oma ideega täiesti üksi jäädagi. Kui sa teed midagi aga ka teiste heaolu nimel, ei saavuta sa üksnes edu ning oma eesmärke, vaid saad ka palju häid sõpru ja tuttavaid.
Ma ei pea olema esimene, aga ma võin olla viimane. Edu pandiks loetakse väga sageli sihikindlust. Paljud võivad üritada, anda oma parima ning seejärel loobuda. See, kes viimasena "püsti" jääb, on võidumees. Kuigi teised võivad olla targemad, suurema kontaktide võrgustikuga ning paremini rahastatud, ei pruugi see ometi eduni viia, kui nad oma ideega lõpuni ei lähe. Ja kuigi mõnikord on tõepoolest mõttekas mõne idee või projekti puhul alla anda ning see katki jätta, ei tohi kunagi kaotada usku iseendasse.
Ma teen iga päev midagi, mida teised ei tee. Tegele millegi erilisega, õige pea hakkad sa silma paistma.
Ma ei arenda kontaktide võrgustikku, ma panustan pikaaegsetele suhetele. Pole tähtis, kui paljusid inimesi sa tunned, tähtis on, et need inimesed oleksid usaldusväärsed ning sa neist tõeliselt hooliksid. Jõua järeldusele, missuguseid inimesi sa oma ellu soovid ning proovi end selliste inimestega ümbritseda.
Strateegia on oluline, kuid selle täitmine tähtsam. Arenda välja idee, mõtle strateegiale. Sea paika süsteem, kuidas sa oma strateegiat ellu hakkad viima. Seejärel hakka asjaga pihta ning anna endast kõik, et idee ellu viia. Strateegia üksi ei tähista edu, edu tähistab selle elluviimine.
Tõelist juhtimisoskust mõõdetakse aastates, mitte hetkedes. Head juhid oskavad oma alluvaid juhtida nii, et nad ei mõistagi, et neid juhitakse. Küll aga võtab sellise juhtimisstiili ülesehitamine aega.
Töö on peamine, tulemused tulevad pärast. Enamikku inimesi motiveerib rohkem töötama palgakõrgendus või mõni muu preemia. Eriti edukad inimesed näevad preemiat aga kui tasu väga hea töö eest, mistõttu annavad nad oma parima juba enne preemia saamist.
Ma suudan teha ajalugu. Maailm on pidevas muutumises ning kümmekond aastat tagasi näisid täna nii tavapärased asjad kaugete ning kättesaamatutena. Leia endale oma nišivaldkond ning andes endast parima võid sa muuta oma valdkonnas palju. Julge proovida!
Seotud lood
Nimetagem seda efektiivsuseks või laiskuseks, aga aju ei taha ideid välja mõeldes liiga palju energiat kulutada. Innovaatorid, juhid ja liidrid sellega ei lepi.
Esmapilgul võimatuna tunduva oskuse omandamine sõltub lihtsamatest osistest, kui tegelikult arvatakse, kirjutab koolitaja Raimo Ülavere.
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.