Sel suvel ei näinud me korteriturul mullusele analoogset tehingute arvu langust. Kindlasti oli jahe suvi üks põhjustest, mis suunas inimesed päikeselise ranna asemel notaribüroosse lepinguid allkirjastama, leiab Raid & Ko juhatuse liige Andree Raid.
- Raid & Ko OÜ juhatuse liige Andree Raid. Foto: Erakogu
Elamispindade turg on väga aktiivne. Sügis näitab, kas maailmamajandusele vastuvoolu ujuv Eesti kinnisvaraturg suudab samas tempos jätkata.
Tänavu juunist augustini tehti Tallinnas 2144 korteritehingut ehk eelmisest aastast 26% rohkem. Suurest tehingutearvu kasvust ei tohiks end lasta liialt eksitada. 2014. aastal langes tehingute arvu oluliselt. Turg taastus aasta viimaseks kvartaliks ja on sealt püsinud nii tehingute arvu kui ka hindade osas tugevana.
Eestlane ostab
Tehingute arv on oluline indikaator, mis näitab, kas ostjad on turul või mitte. Vaatamata Euroopa ja maailmamajanduse ebakindlusele haaravad Eesti koduostjad kinnisvara kokku. Murepilvedel pole ostuotsuseid lastud segada.
Koduostjad ostavad valdavalt kinnisvara omatarbeks. Spekulante praktiliselt pole, väljaüürimiseks kinnisvaraostjaid on, kuid aastatagusest märksa vähem. Nii ei saa öelda, et koduostmise taga oleks emotsionaalne tehingute- ja hinnamull nagu näiteks 2005.-2007. aastal.
Tehingute arvust rohkem tähelepanu pälvib hind. Elamispindade hinnad Tallinnas on aastajagu püsinud üsna stabiilsed. See tähendab, et koduostja ei pea samaväärse korteri eest praegu maksma oluliselt erinevat hinda kui aasta tagasi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.