Ühe ja operaatorineutraalse 5G-võrgu ehitamine Eestis on tarbijatele parim lahendus, mis säästaks vähemalt 100 miljonit eurot ebamõistlikult kulutatud raha, kirjutab Tele2 juht Chris Robbins.
- Chris Robbins. Foto: Tele2
5G-võrgu väljaehitamine maksab igale operaatorile vähemalt 50 miljonit eurot. Kui rajada mitmekihiline võrk, nagu seda on 4G praegu, siis on investeering oluliselt suurem. Operaatorite peale kokku mitusada miljonit eurot. Kuna iga sideoperaatori tehtava investeeringu maksavad lõpuks kinni ju kliendid, siis on väga oluline teha mõistlik valik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Konkurentsiameti otsus 5G-sageduse jagamise kohta rõõmustas Levikomi, sest nii antakse nende arvates võimalus peale kolme suure – Elisa, Tele2 ja Telia – ka väiksematele tegijatele. Suured tegijad süüdistavad Levikomi aga spekulatiivsetes eesmärkides.
Läti telekomi ettevõtte Latvijas Mobilais Telefons (LMT) direktori Juris Binde arvates ei ole 5G võrk veel valmis üldise avaliku kasutuse jaoks. Läti rahvusringhäälingule ütles ta, et praegu oleks see heal juhul mõeldud veel tehnoloogiatööstusele kasutamiseks ja haldamiseks.
MKM: kohus pole andnud vaidele sisulist hinnangut
Tallinna ringkonnakohus peatas 5G-sageduslubade avaliku konkursi, teatas Levikom pressiteates. Levikom toob välja, et peamine etteheide riigile seisneb konkurentsi mahasurumises ning sagedusala väljajagamises mobiilsideoperaatoritele.
Eesti huvides on 5G-sagedusalade võimalikult kiire jagamine oksjonil vaba konkurentsi silmas pidades, mitte kellegi ärihuvisid edendades, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.