Käibe- ja kasuminumbreid arvutades võiksime jõulude ajal mõelda ka sõnade erinevatele tähendusväljadele, kirjutab aasta viimases Äripäeva essees Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru.
- Arho Tuhkru. Foto: Erakogu
Inimestele meeldib olla lugupeetud. Kindlasti oleme ise kellegi poole pöördunud ja nime ette just seda tiitlit kasutanud. Kui on tegemist kolleegi, sõbra või hea tuttavaga, küllap siis on lugusid, mida meeles pidada, mõnega ehk mitu puuda soolagi koos ära söödud. Tihti on see hoopis kasutuses võhivõõra puhul, kellest me suurt midagi ei tea.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaitseminister Jüri Luik kirjutab NATO 70. aastapäeva ja Londoni tippkohtumise taustal Äripäeva essees, et allianss on pidevas muutumises, kuid põhiväärtuste püsimises, nagu kollektiivkaitse, ei kahtle keegi.
Eesti kapitalism on endiselt noor, see kujundab ka kriitilisi hoiakuid, mis siiani valitsevad ettevõtjate ja äri suhtes eesti kirjandusloos, leiab kirjandusteadlane Rein Veidemann Äripäeva essees.
Globaalne kultuur, sealhulgas kaasaegne kunst, kuuluvad nende väheste impordiartiklite hulka, mida Hiina turg tarbib isegi riikliku protektsionismi tingimustes, kirjutab kunstnik Jaan Elken Äripäeva essees.
Ühendavad foobiad, armastus kõva käe poliitika vastu, loosunglikkus – Saksamaal tormilist edu saavutanud erakond Alternative für Deutschland sarnaneb paljuski EKREga, kirjutab etnoloog Aimar Ventsel Äripäeva essees.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.