Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lauri Raid: puidu väärindamine pole rohepesu
Olukorras, kus Eestis raiutakse aastasest juurdekasvust vähem metsa, on raiemahust tähtsam arutada hoopis seda, millistes valdkondades puitu piisavalt väärindatakse, kirjutab Estonian Celli juhatuse liige Lauri Raid.
Lauri Raid. Foto: Raul Mee
Metsaraiega seostuv on Eestis juba mõnda aega kriitikatules, millele andis oma lisa ka Äripäeva toimetaja Rivo Sarapiku arvamusartikkel “Eesti metsanduse rohepesu” (ÄP, 15.01.2020). Kuna juhin ühte metsatoorainele lisandväärtust andvat ettevõtet, soovin Rivo Sarapiku arvamusele lisada oma nägemuse.
Eesti turismi ohustab intensiivne metsade raiumine, leiab kuu aega tagasi EASi juhina tööle asunud ja ka metsandusettevõtteid nõustanud Peeter Raudsepp. „Siin tuleb kiiresti leida tasakaal, et metsatööstuse huvid ei sõidaks üle turismihuvidest. Ühel majandusharul ei saa olla õigust ignoreerida teisi.“
Mets on juba ammu osa poliitikast, kuid tõeliselt suureks tõotab teema kujuneda järgmiste kohalike omavalitsuste valimiste kontekstis. Avaliku debati juures on kõige masendavam, et osapooled ei kuula üksteist, ning tundub, et leidub nii poliitilisi kui ka majanduslikke jõude, kes tahavad, et nii jääkski, kirjutab Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.