Halb haldus on see, mis tekitab ausates kodanikes usaldamatust, hirmu ning põhjustab neile kannatusi ja ebamõistlikke kulusid. Samuti bürokraatiamasin, mis laamendab pimesi ja üksikut kodanikku väga millekski ei pea. Millegi sellisega on paraku silma paistnud maksu- ja tolliamet, mis on langenud õngitsuskirjade saatjate tasemele, saates välja 5000 kirja, kirjutab ATTELA Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Kaspar Lind Eesti Maksumaksjate Liidu ajakirjas „MaksuMaksja“.
- Kaspar Lind. Foto: erakogu
Nagu on selgunud, siis suur osa inimestest on kirja saanud täiesti põhjendamatult ning kiri ei ole lihtsalt kehvalt koostatud, vaid lausa valesid täis. Ma ei tea, millise haridusega inimene sellise kirja vormi koostas, kuid juriidilist haridust tal olla ei saa. Ma ei taha uskuda, et Eestis on juristidiplom antud inimesele, kelle arvates omandivahetus kinnistusraamatu andmetes tähendab ainult müügilepingu sõlmimist. Just see nähtub aga maksu- ja tolliameti (MTA) saadetud kirjast. Kirjas pakutakse ainsa lahendusena võimalust maksud ära deklareerida ja maksta. Vähe sellest, kirjade saatmise juurde on käinud tavapärane riigiasutuse initsieeritud meediakampaania halvustavas toonis pealkirjadega sellest, kuidas „Maksuamet võttis eluaseme müüjad pihtide vahele“ või kuidas „Maksuamet nügib üürileandjaid: aastas jääb laekumata kümneid miljoneid“.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Maksumaksjate Liit süüdistab maksu- ja tolliametit kinnisvaratehingutega seoses valimatult teavituste saatmises.
Kuidas toimub tuludeklaratsioonis oleva info kontrollimine ja kui palju infot on maksuametil deklaratsiooni täitja kohta, sellest räägib Äripäeva raadio saates „Kuum tool“ maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi.
“Peaksime igapäevaselt kasutatavaid asju paremini hoidma,” räägib saates “Juhtides tulevikku” tehnikaringlust korraldava Green Dice asutaja ja juht Argo Alaniit. “Elektroonikaseadmete tootmine on selline, mida ei lubataks enam Euroopas teha – keskkonnanõuded on meeletud ja me ei taluks näiteks elementide kaevandamist, see on ränk töö.“