Antti Moppel: märtsis kukkusime musta auku, nüüd ronime vaikselt välja
Riigi majanduse käekäiku saab üsna täpselt hinnata kütuse tarbimise järgi, kirjutab Olerexi osanik ja juhatuse liige Antti Moppel vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Antti Moppel esinemas Äripäeva konverentsil Äriplaan 2018. Foto: Raul Mee
Vaba turumajandust austava riigi roll majanduse kujundamisel on sekkuda sinna nii palju kui vaja, aga nii vähe kui võimalik. See tähendab, et riik kogub headel aegadel reserve ja võtab need kasutusele halval ajal. Kui ainult reservidest halva aja üleelamiseks ei piisa, siis võtab riik lisaks kohustusi ja tasub need hiljem elu normaliseerudes.
Sarnaselt meie küsitletud arvamusliidritega paneb Äripäev Eesti valitsuse hakkama saamisele eriolukorra juhtimisega hindega "arvestatud", kuid juhime tähelepanu, et majanduse edasist käekäiku puudutavad riskid püsivad ja õhus on märke, mis viitavad vaba turu ja konkurentsi halvenemisele, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Paljudki proovivad ka seda kriisi oma huvides ära kasutada ja mõnel see kindlasti ka ühel või teisel viisil õnnestub. Aga suures pildis on maailm üsna inertne, leiab mullu Eesti parimaks juhiks valitud Apollo Groupi tegevjuht Jaanus Vihand vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Äsja ühise vaenlase, koroonaviirusega, võidelnud riikidest saavad pea jälle võistlejad ning meie valitsus ei saa enam riskivabalt spikerdada, saateks peaministri ümmargune ja libe avalik suhtlus, kirjutab ASi Hekotek juhatuse esimees Heiki Einpaul vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Suurenenud riigieelarve puudujääk ja võlg muudavad paljud riigid haavatavaks võimalikele uutele šokkidele, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.