Ülo Mattheus: majanduse tulevik sundkäitumise lõksus
Aeg näitab, kumb väärtus kaalukausile jääb, kas riigi ja majanduse toimine või inimelud, kirjutab literaat Ülo Mattheus vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitusele.
Pole põhjust kahelda, et majandusel on võime taastuda. See on taastunud peale maailmasõdasid ja peale suuri majanduskriise. Kuid see on vaid võime, mitte garantii. Praegust pandeemiaga seotud kriisi silmas pidades on selle taastumisvõime eelduseks üks oluline lisatingimus – uut pandeemiat ei tohi lähiajal tulla või kui ta tuleb, ei tohiks sellele reageerida majandust nii pärssival moel nagu seda tehti praegu.
Suurenenud riigieelarve puudujääk ja võlg muudavad paljud riigid haavatavaks võimalikele uutele šokkidele, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Valitsuse otsused viivad meid konservatiivsema, suletuma riigi poole, mis vaatab rohkem tagasi kui edasi, kirjutab iduettevõtja Allan Martinson vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Koroonakriisis muutub äritegevus laiemalt vähemalt ajutiselt lokaalsemaks, ent tööjõu küsimuses ootaks valitsuselt paindlikkust, kirjutab HKScan Estonia juht Anne Mere vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Riigi majanduse käekäiku saab üsna täpselt hinnata kütuse tarbimise järgi, kirjutab Olerexi osanik ja juhatuse liige Antti Moppel vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”