Ajal, mil roheliste finantsvarade osakaal kasvab ja investorite huvi nende suhtes on järjest elavam, ei saa ka pangandus üldisi arenguid niisama pealt vaadata, kirjutab Eesti Panga asepresident Maive Rute.
![Maive Rute.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=77a101d8-da97-5c27-a72e-0e09c39286de&width=3840&q=70)
- Maive Rute. Foto: Andres Haabu
Panganduses rohetab ja mitte ainult kommertspankades, vaid ka riikide keskpankades. Sellest kevadest on Eesti Pank globaalse haardega keskpankade rohevõrgustiku (Network for Greening the Financial System, NGFS) liige. NGFS, millele pani aluse väike arv entusiaste, on vähem kui kolme aastaga kasvanud ülemaailmseks finantssektori suunamudijaks, mis koondab 66 keskpanka ja 12 vaatlejaliiget.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rohepööre on saamas majanduses reaalsuseks. Paljud ettevõtted on hakanud tõsiselt oma tootmisahelaid üle vaatama ning muutusi ellu kutsuma, sest keskkonna hoidmine on järgmise kümnendi üks peamiseid teemasid, kirjutab endine Estanci juht, TalTechi strateegiakoja liige ja Rohetiigri algatuse eestvedaja Mihkel Tammo Äripäeva essees.
Et saavutada 2050. aastaks Euroopas kliimaneutraalne majandus, tuleb igas valdkonnas tööstusest rahanduseni selle nimel pingutada. Tänavu tuleb riikidel jõuda oluliste kokkulepeteni, kirjutab Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis.
Kulla hind kasvas jaanuaris väga kiiresti – pärast mõnekuust külgsuunalist liikumist on kuld nii dollaris kui euros uued rekordid saavutanud. Sellele aitasid kaasa nii turu tugevad fundamentaalnäitajad kui ka Trumpi alustatud kaubandussõda.