Turismisektori puhul tasuks kaaluda ajutise koondamise skeemi. Küsimus on sektori nutikas ja konkurentsivõimelises taaskäivitamises, kirjutab Eesti Panga ökonomist Kaspar Oja sotsiaalmeedias.
- Kaspar Oja. Foto: Liis Treimann
Mult on viimase nädala jooksul mitu korda küsitud, kas või kuidas turismisektorit toetada. Need küsimused on valed. Peaksime küsima hoopis seda, mida teha täna, et kevadel turismisektor taaskäivitada, sest ettevõtete sulgemine näib reisipiirangute tingimustes olevat möödapääsmatu. Aga me ei peaks mõtlema ainult taaskäivitamisele, vaid ka sellele, et edaspidi oleks turismisektor konkurentsivõimeline ja nutikam kui seni. Toetused on osa plaanist, aga mitte ainult.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Turism ja ehitus vajavad kiiresti abi
Tööandjad kritiseerivad valitsuse samme kriisi teises laines ja leiavad, et lühiajalise kriisimeetmena on tarvis jätkuvalt toetada turismi- ja ehitussektorit, pikas plaanis aga panna raha digi- ja rohepöördesse.
Kevadsuviste palgatoetusmeetmete lõppemine seab suurkoondamist planeeriva Tallinki kõrval raskesse seisu teisedki turismist sõltuvad ettevõtted, võimalikud koondamisotsused tehakse nädala-kahe jooksul.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.