Raie käigus saab puid mõõta ja seda mõõtmist kontrollida. Tehes seda e-riigile kohaselt, korrastame metsamajanduse ja aitame edasi emotsioonidesse takerduvat metsadebatti, kirjutab keskkonnateadlane ja ettevõtja Jüri Järvis arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Jüri Järvis. Foto: Erakogu
Riik, kus ülekohut tehakse ja ülekohut sallitakse, ei ole õigusriik. Kui metsandusliku töö tegijal pole kohustust tõestada, et tööd tehes mõõtmised ja tegevused on õiged, siis on ruumi tahtlikeks eksimusteks. Kui on tahe eksida, siis eksitaksegi – alati, kui selleks on võimalus. Kui summad on suured, nagu metsanduses, siis on ka ahvatlus eksida suur ja tahe eksida suur. Suur tahe eksida püsib igas tehingus, sest lubatud on ju – seadusega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Puidu kasutamine energeetikas jätkub sooja tootmiseks niikuinii ning seni, kuni toodame põlevkivist elektrit, on sealsetes kateldes mõistlik koos põlevkiviga energiapuitu põletada, kirjutab metsakasvataja Mart Erik vastukajana Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Siim Kuresoo artiklile.
On aeg ühiskondlikult arutada, mida tähendab miljonite eurode kinkimine metsatööstusele ja kas oleme valmis ka tulevikus tegema taolisi kingitusi meie looduse arvel, kirjutab Eestimaa Looduse Fondi metsaprogrammi koordinaator ja juhatuse liige Siim Kuresoo.
Praeguses sotsiaalkindlustussüsteemis puudub tugev seos inimeste tervisekäitumise ja riiklike teenuste vahel, kirjutab Mihkel Mandre arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Riigina bitcoini ignoreerimine võib olla sama suur viga kui interneti mitte kasutusele võtmine aastal 1992, kirjutab Risto Rossar arvamuslugude konkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.