Võiksime eeskujuks võtta Costa Rica ja Bhutani ning asuda arendama ökoturismi ja kõrgel tasemel keskkonnaalast kompetentsi, kirjutab Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Jõks arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
- Heidi Jõks. Foto: Erakogu
Väisasin ökopoodi ja leidsin sealt nii Filipiinide banaane, Peruu mangot, kui ka palmiõli. Kas meie teadlikum tarbija on siiski teadlik? Näiteks ekvaatorilt Eestisse toodud banaani ökoloogilisest jalajäljest? Miks peaks üldse Eestis, kus korilus on jätkuvalt moes ning marja-ja seenemetsad on hooajal inimestest umbes, eelistama talvel toiduks banaani, selmet nautida kodunõlvalt nopitud metsmaasikatest tehtud moosi?
36 aastat pärast fosforiidisõda uurime taas oma fosforiidivarusid ja kaardistame kaevandamisvõimalusi. Kui igaüks meist jõuaks taipamiseni, et kullaauk, mida otsime, on maa, millel kõnnime, õhk, mida hingame, puutumata loodus rabade ja vanade metsamassiividega, kus silkavad ringi viimased lendoravad, siis toimuks paradigma muutus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tehisintellekti kasutegur on nii suur, et tagasiteed sellest enam pole. Ent mis roll jääb inimesele, kui AI kõike oskab? Mõttetöö asemel võib selleks kujuneda hoopis teatud laadi füüsiline ja käegakatsutav tulemus, peenmotoorika, loovusel ja tunnetel põhinevad võimed, kirjutab ettevõtja Otto Richard Pukk arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Tõstame nn programmikomisjoniga inimeste usku valimislubadustesse, kirjutab Indrek Hioväin arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ühiskond vajab pidevalt turismi tähtsuse meeldetuletamist, saamaks aru, et sellega kaasneb kogukonna jaoks positiivseid mõjusid ka seal, kus otseselt turiste ja turismi ei näegi, kirjutab Ain Hinsberg arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Käibemaksu kaotamine ja selle asemel 5protsendilise müügimaksu kehtestamine aitaks valitsusel täita riigikassat ja pääseda negatiivsest eelarvest, kirjutab Peeter Raidla arvamuskonkursile Edukas Eesti saadetud artiklis.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.