Valitsuse soov drastiliselt muuta olemasolevat maksupoliitikat jääb paljude sektorite vaates lühinägelikus ning toob kaasa maksubilansis pigem kasvava puudujäägi, kirjutab Hestia Hotel Groupi tegevjuht Kaisa Mailend.
Hestia Hotel Groupi tegevjuht Kaisa Mailend. Foto: Tiina Kõrtsini / Õhtuleht / Scanpix
Turismisektorit valusalt puudutav majutusasutuste käibemaksuerisuse kaotamine, lisaks alampalga tõus koos kaasneva maksukoormusega lööb ennekõike riigi konkurentsivõimet ja rahalist sissetulekut. Suurem mõjusfäär saab taas olema maapiirkondades, sest kavandatav alampalga tõus, maamaks, automaks ja võimalik turismimaks toovad kaasa sealsetes piirkondades tänu kerkivale müügihinnale nõudluse tuntava jahenemise.
Alampalga üle käivas üha kuumemas poliitilises arutelus võiks selle kõrval, mis on selle eesmärk, küsida sedagi, kas seda üldse vaja on, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti Kaubandus-Tööstuskoda pöördus valitsuse poole ja esitas ettepanekud seoses koalitsioonileppe elluviimisega, nimelt ollakse vastu majutusteenuste käibemaksu tõusule.
Majutusasutuste käibemaksu järsk tõstmine on läbi analüüsimata ning seepärast ei sobi seda ka praegu koos teiste maksueelnõudega arutama hakata, leiab hotellide esindusorganisatsioon EHRL.
Alampalga jõuga kehtestamine vorst vorsti vastu kokkuleppena oleks eriti halb poliitkultuur, mediaanpalgaga töötasu alammäära siduda ei saa, kirjutab aktsiaseltsi Ehitustrust juhatuse liige Marko Raudsik.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.