Eestis käib kirglik arutelu, kas siin elavatelt Venemaa kodanikelt tuleks võtta õigus valida kohalike omavalitsuste volikogu liikmeid. Äripäeva ajakirjanik Anu Lill ja Delovõje Vedomosti ajakirjanik Olesja Lagašina on selles küsimuses eri leeris.
- Anu Lill, Olesja Lagašina. Foto: Andras Kralla / kollaaž
"Kohalike valimiste kaudu suudavad Venemaa kodanikud ennast niivõrd kehtestada, et nende valitud poliitikud ja erakonnad sõdivad ka riigi tasemel vastu venekeelse kooli kaotamisele ja seeläbi takistavad lõimumist," leiab Anu Lill, kes pooldab valimisõiguse äravõtmist.
Olesja Lagašina hinnangul tooks aga valimisõiguse äravõtmine endaga kaasa venekeelsete inimeste tõrjumise ühiskonnast. Liiga mugav on seostada sõjaolukorras ebademokraatlikke otsuseid riigi julgeolekuga, varjates sellega oma kitsaid poliitilisi huve.
Anu Lill: Eesti on NATO riik. Ärme lase agressorriigi kodanikel valida!
- Äripäeva ajakirjanik Anu Lill. Foto: Liis Treimann
Eestis elavad Venemaa kodanikud tuleb vabastada kohalike omavalitsuste valimise privileegist. Niikaua, kui vaenuliku riigi kodanikud Eestis linnajuhte valida saavad, oleme hädas koolidesse oma kombitsaid ajava poliitpropagandaga, venelaste soovimatusega eesti keelt õppida ja mõnedes venekeelsetes koolides lausa vale ajaloo lastele õpetamisega.
Kõik eeltoodu on Eesti arengule äärmiselt kahjulik, sest mõjutab meie noori ja nende kaudu kogu riigi tulevikku ja turvalisust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Välismaalastest elanikelt hääleõiguse äravõtmine kohalikel valimistel oleks vale otsus. Põhiseadusliku korra ohustajatega annab võimaluse tegeleda kehtiv seadusandlus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.