Kai Realo: riigi majanduspoliitika – rohkem piitsa kõigile ja pisut präänikut valitutele
Kui ettevõtte tasandil tehtud valeotsus mõjutab tavaliselt kuni mõndsadat inimest, siis riigijuhtide vildakad otsused on juba kaasa toonud eelarvekaose, mis avaldab jätkuvalt mõju kõigile, kirjutab Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo.
"Riigis, kus elatakse ainult maksude tõstmise abil, pole lootustki elanike elujärge parandada," kirjutab jäätmekäitlusettevõtte Ragn Sells juht ja Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo. Foto: Andras Kralla
Lisaks juba kehtestatud maksutõusudele tekitab just eelarve kokku leppimise viimastel päevadel kuuldu tõsist hirmu – kas tõesti jõuame Eestis selleni, et riigi tasemel langetatakse otsuseid, kes ja millal on või võib olla finantsiliselt edukas?
"Milline on meie riigi tulevikuvaade peale eesmärgi riigi ja rahvusena püsima jääda?"
Kas see on jätkusuutlik, kui ainsaks pika plaani kriteeriumiks on riigieelarve tasakaalu viimine ja kõik muu on teisejärguline, küsib TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens. Ja vastab ise: riiki, nagu ka ettevõtet, ei saa juhtida ainult Exceli abil.
Kuigi Eesti riik on jõukam ja elu Eestis on parem kui kunagi varem, siis kahjuks tuleb ka nentida, et Tallinnast Euroopa poole sõidame ikka mööda ohtlikku külateed, kirjutab ehitusettevõtte Verston rajaja Veiko Veskimäe.
Seekordne riigieelarve eelnõu koostamine ning ka kokkulepe, mille valitsuserakonnad teisipäeva õhtupoolikul avalikult lauale lõid, paneb küll kulmu kergitama, kuid pigem segane lõpp kui lõputu segadus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kas riigieelarvet koostav valitsus on tegemas otsuseid, tänu millele jätkub tulevikus raha kõige vajaliku jaoks rohkem kui praegu, küsib Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.